petra15

Jak vycistit fleky od spermatu ?

(z bundy), sama a jednoduse, dekuji
Doplňuji:
Neda se dat do pracky,musela by do cistirny

Nejlepší odpověď
briketka10

sperma obsahuje: bílkoviny, enzymy(nejdůle­žitější akrosin-umožňuje průnik skrze zoona pellucida vajíčka, dále prostatická fosfatáza..),ky­selinu citronovou, zinek, carnitin,imuno­globuliny, fruktózu,…

Skvrny od bílkovin se vyčistí takto:
čerstvé
Vymytím vlažnou vodou, ev. s přídavkem pracího prostředku
Teplem koagulované sražené:
Jen po jejich rozštěpení enzymatickými prostředky (bioprostředky) [2]
Působit delší dobu min. 10 – 20 minut při 40 – 60 °C [2]
Ev. namáčení přes noc
Pak důkladně vyprat vlažnou vodou s přídavkem běžného pracího prostředku
Při praní použít rukavice
Bioprostředky nevhodné na vlnu a přírodní hedvábí, ani polyamid [2]
http://medicin­man.cz/?p=meto­dy/skvrny

Další odpovědi
Karfik

nejrychlejší je tu část bundy vystříhnout.

mosoj

Dej to k náhradě tomu kdo to udělal.

lukas.zmizik

zdravá výživa má končit jinak

RyuzakiKate

Good job, hoď to do pračky, jinak tam budeš mít furt bílej flek…

anonym

Nic nečisti ani neper. Bundu schovej na horší časy. Třeba bude jednou „majitel“ spermatu v tak významném postavení, že toho půjde využít.

No a jinak teplá mýdlová voda, hadřík a opatrně vymývat. Až nebude tolik znát, od čeho fleky jsou, tak dej bundu vyčistit.

Krasomilka

Nemám sice zkušenost přímo s tímhle druhem skvrny, ale jinak se mi osvědčil na krev a podobné odolné fleky Neflek: http://www.dro­gerie.cz/odstra­novace-skvrn-neflek-smacchio-tutto-500-ml
Dá se koupit i v některých drogeriích, tak se zkus mrknout.Je to enzymický prostředek, jak píše Briketka10, tak by to mělo fungovat.

petra15

"Pujde vyuzit"je pro princeznu nerelevantni,ba kontraproduktivni, ale dekuji moc!

anonym

Áni princezna nemůže tušit, co se kdy může hodit.