Danča84

Jak vyčistím sklokeramickou desku od přilepeného plastu?

Na plotýnku manželovi nedopatřením spadl filtr do digestoře – vypadá to jako plastový molitan, nebo jemná drátěnka. (a samozřejmě za to můžu já, že mu to spadlo:-(). Jak byla plotýnka ještě horká, filtr se roztavil a přilepil na tu varnou desku. Čím se to dá odstranit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
www

Na tyto desky jsou specielní škrabky, zkusil bych to opatrně za studena s ní, případně desku mírně zahřál.
Také lze kontaktovat prodejce a poradit se.

Další odpovědi
tom004

Já bych to nejdříve zkusil tetrachlorem.Vět­šinu plastů rozpouští,a sklo nepoškodí.Podobně na některé plasty působí i aceton.