cyklista

Jak vybudovat svaly ve 13?

Chci se zeptat jak vybudovat svaly ve 13? Nejlépe při jaké aktivitě nejvíce rostou. Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak svaly rostou tak, že je efektivně fyzicky zatížíš. Čili sport, práce. Problém je v tom, že ve 13 nejsi zcela dorostlý, čili tu zátěž nesmíš nijak extrémně přehánět, jinak ti hrozí že tolik nevyrosteš či si i můžeš nenávratně poškodit zdraví, pokud bys to fakt hnal nějak do extrému. V tomto věku bych nedoporučoval příliš posilovnu. Posilovat ale samozřejmě můžeš, ale s vlastním tělem – lehy-sedy, kliky, shyby apod. Cvičí se prioritně svaly kolem páteře, břicho a obecně trup. Svaly periferní (biceps, triceps) se začnou cvičit později, až se zpevní trup. V tomto věku to chce spíš dynamickou zátěž – běhání a s tím spojené veškeré sporty, plavání, in-line, kolo. Chce to rozhodit tak, abys zatěžoval i horní i dolní půlku těla.

Další odpovědi
Lamalam

Přijímat hodně kvalitních, zejména živočišných bílkovin. S cvičením ti nejlépe poradí profíci, zajdi do nejbližší posilovny a klidně se zeptej. Oni tě nevyhodí. Ale řekla bych, že ve 13 letech je na nějaké větší posilování ještě brzo, stále rosteš a můžeě si neodborným posilováním ublížit. Prostě víc lítej venku a dělej ty sporty, které umíš a které tě baví.

anonym

rchiv.valasske-kralovstvi.cz/ad­min/plugins/a­dresar/images_big/697_­6.jpg
Doplňuji:
https://www.go­ogle.cz/search?q=fit­centrum&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=XmtCVYD­RPMzuaO3_gPAG&ved=­0CHEQsAQ&biw=939&­bih=578#imgrc=O­i1M2vYrYsfjGM%253A%3B­lwQd8Wpdaq-LBM%3Bhttp%25­3A%252F%252Far­chiv.valasske-kralovstvi.cz%252Fad­min%252Fplugin­s%252Fadresar%252Fi­mages_big%252F­697_6.jpg%3Bhttp%­253A%252F%252Far­chiv.valasske-kralovstvi.cz%252Fex­tra%252Faktivi­ty%253Fsubcat%253DFit%­252520centra%3B600%3B­398