Elišák

Jak vybrat správný snowboard?

Dobrý den,
Potřebovala bych pomoct ohledně výběru snowboaru. Už delší dobu hledám snowboard který by mi opravdu seděl,zatím nemám žádné zkušenosti, a proto bych potřebovala poradit od někoho kdo tomu alespoň trochu rozumí. Je mi 16 měřím 159 cm a vážím 45 kg. Musím se přiznat při výběru u mě hraje velkou roli vzhled prkna, problém však je že z nabídky dámských snowboardu jsem zklamána a proto bych ráda věděla jestli při mé výšce a váze hraje velkou roly výběr mezi dámským a pánskýn snowboardem. Někde se píše o rozdílné tvrdosti která je u pánských snowboardů větší tím pádem prkno rychleší,někdo zase tvrdí že tvrdost nehraje zas tak podstatnou roly.

Odpovědi
Lamalam

Určitě vyber dámský, nejenom že je měkčí, ale je i víc vykrojený a lépe se ovládá. Na dámském jsou i jinak postavené inzerty k montáži vázání. Výšku zvol o něco menší, než měříš k bradě. Hlavně si nenech radit v obchodě, tam ti vnutí cokoliv. My jsme to vloni kupovali holce a šli jsme se nejdříve poradit na sjezdovku k instruktorce. Všechna výše uvedená moudra mám od ní.