Conduite

Jak vybrat správný notebook?

Ahoj,
jelikož nejsem znalec co se týká počítačů obecně, potřeboval bych poradit s výběrem.
Nejdůležítější napřed – cena nejlépe do 11 000 kč, maximálně nějáký tisíc navíc v případě, že by se nákup opravdu vyplatil. Notebook bych využil především na programy jako Word, Google Spreadsheets, OneNote, Photoshop a Spotify, popřípadě i na sledování filmů. Za zmínku také stojí, že bych notebook několikrát do týdne přenášel.
Preferoval bych 15"+ displej a co nejvíce SSD/RAM co se dá za danou cenu pořídit.
Předem děkuji za jakoukoli pomoc.

Odpovědi
Kelt

Myslím, že na internetu si můžeš přímo zadat požadavky a zobrazí se ti nabídka. Taky se můžeš zeptat v obchodě, kde by ti měli prodavači umět poradit. Já měl před 10 lety jeden TP asi 15 palců, používal jsem ho na promítání filmů, měl dokonce zabudovaný přehrávač DVD. Teď máme asi 2 nebo 3 roky další notebook, ten má disk 800 GB, na obalu má DY, a používám ho na promítání filmů, poslech hudby atd. Mám tam konvertory na změnu souborů. Třeba flv na mp4, avi na mp4 a některé zvukové.
Moc přenášet bych ho nechtěl, stačí, když ho přenesu do druhého pokoje.
Ale podařilo se mi získat jako dárek menší a lehčí notebook. Ale to je jiná historie.
A co mohu doporučit, HP, Toshiba, přečti si recenze, poraď se. A nabídek a rad dostaneš více.

anonym

Vaše požadavky jsou velmi nízké a proto vám výběr maximálně usnadnim. Pokud vámi vybraný notebook bude mít minimálně 4 GB RAM a systémový disk typu SSD bude pro vaše potřeby více než dostatečný (a tyto parametry splňuje téměř jakýkoliv nový notebook a velká spousta výrazně levnějších dostupných po bazarech)