leporela22

Jak vybrat správnou matraci?

Dobrý den chci se zeptat, Zrovna řeším otázku nové matrace. Rozpočet jsem chtěl mít někde do 3500 kč za tu cenu jde koupit pouze Polyuretanové pěny ještě si je půjdu vyzkoušet do obchodu, ale otázka je jestli má někdo s takovou matrací zkušenost, nebo je lepší si připlatit, třeba strávit jeden víkend na brigádě a koupit si matraci za 5000–6000kč? Jinak zatím jsem byl zvyklí jen na pérové matrace.

děkuji

Odpovědi
terry

Záleží na váze člověka, jestli na ní bude spát pravidelně, jestli má nějaké zdravotní potřeby atd. Aspoň na to se mě ptali, když jsme pořizovali matraci my.
Máme z PUR pěny a super spaní.
S pružinovou se nedá srovnat, je to o několik level výš.

LucinkaVyh

Bála bych se, že za 3500 Kč vydrží opravdu krátce.

Podívejte se na článek: https://www.vys­pise.cz/article/cz/vy­ber-matrace

Nicméně na https://materas­so.cz/matrace/1/0 mají kvalitní matrace a když si srovnáte podle ceny, mají celkem výběr i v rozmezí, které uvádíte. Zkuste ten průvodce výběrem matrací. Bohužel na to nejde odkázat, abych vás lépe navedla.

Zdroj: https://www.vys­pise.cz/article/cz/vy­ber-matrace

Rokio

Průměrný člověk prospí jednu třetinu života, takže doporučuji strávit jeden víkend na brigádě a mít kvalitní matraci. Prospěje tvému zdraví a bude se ti lépe usínat.

Dále je dobré nakupovat ve slevách a v akcích.

Pokud jde o druh, doporučuji matraci ze studené pěny, se zónami tuhosti a s tvrdostí podle tvé hmotnosti (vyšší hmotnost = tvrdší matrace; nižší hmotnost = měkčí matrace).