Kepler

Jak vybrat sluneční brýle, aby mně jejich nošení nezpůsobovalo bolení hlavy?

Nevím, jestli jste se někdo s tím setkal, ale ty, co mám, nemůžu nosit, protože mě do 5 minut rozbolí hlava. Je to klasika, kovové obroučky, sklo, celkem sedí. Může to souviset s akupunkturními nebo citlivými body někde na hlavě? Co byste doporučili, než si koupím nové?

Nejlepší odpověď
gecco

Nekupuj si sluneční brýle u ťamanů – mají nedefinovatelné dioptrické vlastnosti…
A máš-li jakoukoli vadu vidění, tyhle brýle ji ´znásobí´ – a z toho tě bolí hlava…
😉
Zajdi si k optikovi, domluv se na tom, že si brýle jen vyzkoušíš (kauce) – a uvidíš…
😉

Další odpovědi
iceT

To mám taky tak. Myslím, že to způsobují nožičky brýlí, které se za ušima dotýkají hlavy a ono tisknutí není ani moc cítit.
Brýle asi vybírat tak, že je budeš v obchodě chvíli nosit a zjišťovat, jestli hlava bolí či ne. Jinak nevím.

da ny

Plastové nožky a Polaroid vřele doporučuji 😉.
Kupujeme v akci v místní optice kolem 500 Kč…
Skvělé za volantem i do sněhu ;).
http://www.mis­teroptic.cz/po­laroid/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=Zna%c4%8dk­y&utm_content=Slu­ne%c4%8dn%c3%ad+br%c3%bd­le+Polaroid&ut­m_term=polaro­id+br%c3%bdle

Jiří Bohumil

Co se týče „usazení“ na hlavě, musí být lehké a nesmí tlačit ani na nose, ani za ušima. Pak je důležité, aby skla byla dobře tvarovaná a nezkreslovala. Od toho hlava taky bolí. A píšeš že jsi potřeboval dioptrie na dálku. Teď už ne? Já musím 1,5 D na dálku, 3 D na čtení a 5 D na jemnou elektroniku. A protože je potřebuju všude, tak je kupuju v Kauflandu, Hypernově a i na Aliexpresu a mám jich asi 15 a všude. Akorát ty 5 D jsem si musel nechat udělat. A u těch „tamanu“ jsem si koupil, do auta, sluneční 1,5 D, a jsem s nima docela spokojenej. Není to teda třeba tím, že potřebuješ ty sluneční s dioptriema? No a když je kupuji, tak je nutno dobře vyzkoušet a nespěchat. A zajímavé, ty od Číňanů jsem nikdy nezkoušel, (byly za cca 30 Kč) a byly prefekt.

Kepler

Jiří Bohumil: dřív jsem opravdu potřeboval 1,5 D na dálku, teď už nepotřebuju žádné. To se mužům po padesátce stává, upravilo se to samo. Zato teď potřebuju na čtení. Zakopaný pes asi bude v tom tvarování. Zkusím nějaké lehké, plastové se širokými nožičkami, zkrátka takové co nebudou nikde tlačit. Uvidíme.

Kepler

gecco: já mám za to, že sluneční brýle žádné dioptrické vlastnosti nemají, v tom to asi nebude. Kdysi jsem potřeboval brýle na dálku a měl jsem samozatmavující se skla. Žádný problém.

gecco

Mňo…
😉
Zkus to – jak jsem psal…
😉

Kepler

IceT: na tom asi něco bude, jiné brýle (dioptrické) mi nikdy problémy nedělaly. Chodit 10 minut po obchodě jako agent by sice vypadalo trochu divně, ale navedla jsi mně, že bych se mohl pokusit ty nožičky trochu tvarovat. Když to nezabere, musím vyměnit hlavu 🙂 Dík.

iceT

Není zač…