Dafid

Jak vybrat projektor?

Zdravím, jak vybrat projektor? Dělá se vůbec projektor, který by promítal i za normálního světla? (Rád bych ho umístil na zahradu, do stínu vedle baru – ohniště). Popřípadě na jaký parametry se zaměřit. Diky

Nejlepší odpověď
mosoj

Proč by projektor nepromítal i za světla? Moc toho ale zřejmě neuvidíš. Bude zaležet jak intenzivní ten stín bude.Porovnat svítivost, jas či v čem se tento parametr u projektoru vyjadřuje. Plošný panel by byl vhodnější.

Další odpovědi
led

Premietaný obraz musí byť vo svetelnom tieni. Slnečné svetlo je príliš silné na premietanie bežného „ľudového“ projektoru.
Pri kúpe sa zamerajte na moje Desatoro videoprojekcie:
1 – požadovaná veľkosť výsledného obrazu
2 – vzdialenosť projektoru od premietacej plochy
3 – intezita nežiadúceho osvetlenia na plátno
4 – druh svetelného zdroja výbojka/LED (výbojka, vysoký svetelný výkon, potrebuje čas na dosiahnutie plného výkonu a pri vypnutí na vychladenie – vypnúť vypínačom až po autovypnutí ventilátora / LED nižší svetelný výkon), dôležitá je aj svetelnosť a rovnomernosť odrazu (premietaného obrazu) od premietacej plochy
5 – hlučnosť ventilátora
6 – svetelnosť svetelného zdroja ANSI
7 – pre farebné rozlíšenie je dôležitý čo najvyšší kontrastný pomer
8 – rozlíšenie obrazu v pixeloch, minimálne XVGA, čím viac tým lepšie.
9 – vstupné a vystupné konektory – CINCH (RCA) video/2audio, VGA, USB, HDMI, externý monitor, zvuk,
10 – spôsob uchytenia na stojan, nakláňanie projektora, možnosť obrátenia a skosenia obrazu, zastavenie obrazu, okrem toho dobrá je aj ochrana pred nepriazňou počasia
PS
zaujímajte sa aj o dostupnosť servisu a hlavne v prípade výbojky o cenu a dostupnosť náhradnej.

aliendrone

Jasně že se takové projektory vyrábí. Dokonce i ve stínu za jasného dne si lze kvalitně pokoukat. https://projek­tory.heureka.cz/ep­son-eb-l25000u/#

Pokud ovšem zůstaneš v lidových cenách (do 100 000Kč), tak bych s tím nepočítal, pokoukání bude stát za 2 věci. To v noci – to by byla jiná, tam je hromada možností. :)

led

O cene som zámerne nepísala, pretože kvalita zvyšuje cenu. Za malé peniaze kúpite tak hračkársky projektor