huxa

Jak vybrat odolný ráfek, na kterém se po dopadu z vyšší výšky neudělá osmice?

Můj častý problém-po zhruba půl roce sjíždění z patníků, jízdy v terénu, jízdy po zadním, apod. se mi začne dělat osmice, po chvíli začne kolo šustit o brzdy a už jde cítit, že má větší odpor. Jak vybrat ráfky, které toto vydrží?
Doplňuji:
Děkuji.
Byl by ideální Remerx Panther?

  1. http://rafky.he­ureka.cz/remerx-panther/speci­fikace/
  2. http://www.mo­olbike.cz/pro­duct/rafek-remerx-panther-559x19-36-der:2620/

A ještě podotázka-co znamená značení u ráfků číslo 622×19, popř. trochu odlišné? Je to obvod x hloubka pláště v místě, v kterém se strká do ráfku?

Nejlepší odpověď
anonym

  1. ráfek – vyztužený, vložkovaný, ideálně s dvojitými kalíšky z nerezi
  2. výplet přes 4 dráty (je potřeba delší špice), nerezové špice

😉
Ráfek tak bude pevnější a výplet v nerezi bude pružný, i když jej hodně utáhneš (špice se nebudou trhat).
Akorát nevím, jestli nebude levnější co půlrok kola přecentrovat a co rok koupit a vyplést ráfky nové.

Doplňuji:
S Remerxy mám výborné zkušenosti – tento konkrétní neznám, ale ´vypadá´ dobře.
622 – je průměr
19 – šířka patky (vnitřní šířka ráfku)
Obvod je jasný, ten musíš mít (ráfek vs plášť) přesně. Šířka je poněkud variabilní, na 19 mm můžeš namontovat pláště tak od 30 do 45 (1,25" – 2,75").

anonym

Ad Doplnění – sorry – ´ujelo´ mi čísílko – od 30 do 45 (1,25" – 1,75")

huxa

Děkuji moc za pomoc 🙂

anonym

Není zač – ať to jezdí…
😉