Posspi

Jak vybrat mobilní telefon do částky 5000 korun?

Krásný den. Vybírám nový telefon, protože můj stávající Huawei p9 Lite 2017 už zkrátka nefunguje tak, jak má. Proto by mě zajímalo, který mobil v cenové relaci do 5000 vybrat.

° Chtěl bych RAM alespoň 4GB a paměť 64GB.
° Baterie by měla vydržet celý den, neboť nabíjím vždy přes noc.
° Displej by měl mít vyšší rozlišení, než Full HD
° Fotoaparát nemusí být TOP, ale taky žádná zdechlina (k čemu mi jsou 4 objektivy, když výsledná kvalita vypadá jak z brambory? 😬)
° Bluetooth 5.0 a operační systém Android 10.
° Využívám sociální sítě a hraju opravdu jen pár her (které ovšem většinou zaberou 200 – 300 MB a nechci, aby se mi při hraní telefon sekal). – Dále jsem měl v úmyslu si stáhnout GIMP a další aplikace na úpravy fotek (čemuž jsem se poslední dobou začal aktivně věnovat).

To by bylo asi vše. Víte o nějakém novém modelu, který před pár dny vyšel? Nebo vyjde v nejbližších týdnech a stojí za to na něj počkat? Sem s ním! 🤩🤔 Jak říkám.. Moc se v tom nevyznám a nechci koupit zajíce v pytli.

Koukal jsem a dle uživatelů vychází nejlépe ‚Realme 6(s)‘ a ‚Xiaomi Redmi Note 9 (Pro)‘, ale u prvního modelu si nejsem jistý.. Přece jen, ta značka je poměrně nová.

Odpovědi
Arne1

Je to náročný výběr, o tom není pochyby – sám jsem podobný telefon nedávno vybíral. Komplikuje to navíc fakt, že jsem v Česku nenašel jediný eshop jehož výběrové možnosti by obsahovaly všechny potřebné parametry, takže se to musí kombinovat z několika eshopů. Dokonce některé parametry bývají ve veřejných informacích utajované a prokousat se k nim znamená hledat po celém světě a psát dotazy přímo výrobcům.
Nakonec jsem se od obchodníka nechal přemluvit na akční slevu Redmi Note 9 Pro (původně jsem uvažoval o Motorole). Není to špatné, nabíjení opravdu expres a baterie přes den vydrží. Jen je problém v tom, že oproti udávaným parametrům nefunguje navigace Galileo a dokonce helpdesk výrobce od problémů dává ruce pryč (prý je to mýma rukama).

Kepler

Své požadavky znáš, takže co ti brání poohlédnout se po nabídce e-shopů? To za tebe nikdo neudělá a nikdo tady není takový expert, který důvěrně zná desítky mobilů podobných parametrů, natož stovek. Vždy je to koupě polního hlodavce v pytli. Já mám zatím takovou zkušenost, že každý mobil měl své mouchy a nakonec jsem ho vyhodil. Ale každý pár let sloužil.

Kelt

Tak existuje zákon nabídky a poptávky. Můžeš zajít do specializovaného obchodu, nebo si najít mobily a podle filtrace vybrat požadavek.

Alesh

Otevři si Heureku, Alzu nebo klidně i další stránky prodejců a ti lepší budou mít velmi dobrou možnost filtrování dle tebou zvolených kritérií. Vyber si něco, co se ti líbí a přečti si k tomu modelu recenze od lidí. Sám musíš posoudit, která recenze je blábol, který ti nic neřekne a naopak. Že by tady byl nějaký odborník, co má totální přehled, o tom dost pochybuji, pokud ti někdo něco poradí, pak bude nejspíš podsouvat svůj mobil, který už má nebo hodlá kupovat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

Kolegové rádci, to otevřít si Alzu nebo jiný ceshop je zavádějící, protož ežádbý eshop nemá výběr dělaný tak aby uměl všechny potřebné parametry. A to jsem nechtěl nic moc extra stačilo chtít: NFC+Galileo+ba­terie>4500, na parametry jako bezdrátové nabíjení (u 5 let starého Nexusu normální) nebo podpora ANT+ (tajná informace) jsem rezignoval. Prostě ty eshopy tam mají spoustu bezvýznamných parametrů a potřebné ignorují.