Jak vybrat kombinaci zesilovač – reprosoustava

Mám v plánu koupit domů zesilovač + sloupové repro. Čeho hlavně se držet při výběru kombinace?

Odpovědi
Olaf

Zkombinovat zesilovač s bednami není sranda, chce to zkoušet. 😉 Někdo má štěstí na správnou kombinaci hned, někdo hledá několik let. zeptejte se prodejce, k jakému zesilovači se ty či ony bedny hodí (z hlediska charakteristiky zvuku).

Nutné je dávat pozor na impedanci. Pokud máte např. bedny s udávanou impedancí 4 Ohmy, nepřipojujte je na zesilovač 8ohmový. Naopak to nevadí, ale když má zesilovač vyšší impedanci než repro, může brzy dojít k tomu, že vám chcípne.

U větších třípasmových sloupů bych se vyhnul i levným low-endovým av receiverům. Ty dnešní levné receivery velké bedny (nebo s pevnými membránami) prostě dostatečně nevybudí a repro je pak „mrtvé“. Podívejte se i po bazarech (na netu), kde se za pár tisíc dají sehnat skvělé stereo zesilovače z 90. let.