Lukáš Rusek

Jak vůbec probíhá smrt tornádem, když vás vyzvedne do vzduchu?

Jak to probíhá? Udušením v samotném tornádu? Nebo až tornádo ustane, tak pádem? Nebo nějak jinak?

Nejlepší odpověď
Daidal

Smrt, jehož příčinou je tornádo, jsou spíš vedlejší efekty, jako velká síla, velký tlak v okolí… rozpadne se dům, poletující těžké věci. Nárazy takových věcí zabíjejí rychle. Udeří do hlavy (nebo jinde) a je to. Něco někoho zavalí nebo ho může poranit i něco poletujícího-ostrého.
Nevím, jak častá je smrt, když někoho přímo vcucne tornádo. To jsem neslyšel. Uvažoval jsem o tom i dřív a nevím, jak by to fungovalo. Možná by ho ty silné a protichůdné větry roztrhaly – pokud tam jsou protichůdné větry, ale vír je spíš asi jen jednosměrný (alespoň tak jsem si to dřív představoval), nejspíš by ho zabil pád nebo by to toho člověka někam mrštilo (nebo mrštilo něco na něj v tom víru), ale těžko říct. Třeba nedávno bylo ve zprávách, že žena viděla, jak tornádo nasálo jejího psa. Už si myslela, že ho nikdy neuvidí. Našla ho asi za 3 dny na druhé straně vsi, jen trochu zraněného (nejspíš z pádu).

Pokud by člověka ten vír/tornádo nasálo a vyneslo ho vysoko (a nezabilo ho nic v tom vzduchu), tak by to odeznívající tornádo mohlo pak paradoxně zpomalit ten pád (svou vlastní silou)… ale jen tak předpokládám, nejsem na to žádný odborník. Jen představivost, možná mimo fyzikální zákony. :D

Další odpovědi
Justin1

Může to být kombinace udušení a úrazů.

Kelt

Pohybuješ se velkou rychlostí a kolem sebe máš podtlak. A letí, letí, co zvedne tornádo, No a pásy tě ochrání tak do 130 km/hod a ty máš rychlost 2 – 3 x větší, ale věz, že následky rostou se čtvercem rychlosti a navíc, nemáš moc informací, které bys mohl podvědomě použít. Jediné pozitivum je, že letíš, bez křídel, rychleji než ptáci.

elkon

Zkus skočit bez padáku za většího větru a bouřky, z menšího letadla, někam do kamenolomu. Možná to bude podobné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.