Ametyst

Jak vtipně odmítnout nechtěné komerční telefonáty?

Nabízejí vám cokoliv jako levné energie, doplňky stravy, výhodné volání, nebo vás chtějí zpovidat do dotazníku.

Nejlepší odpověď
Malvína

Já říkám, že řídím a nemůžu – řidičák nemám 🙂 Jinak vždy slušně odmítnu, že zájem nemám. Je to nepříjemné, ale každý se nějak živí, no. Jenže to je ta příjemnější verze. Jeden čas jsem měla velký problém, protože mi volala čísla, ve kterých po zvednutí nikdo nebyl. Ticho jak v hrobě, ale peníze si brali. Ludry. Pak už jsem samozřejmě věděla, tak jsem nebrala. Zkoušeli z jiného čísla. Nakonec toho bylo tolik, že jsem všechna hodila do blokace a teď mám dlouho klid. Neznámé číslo hned nezvedám. Nechám dozvonit a na internetu si vyhledám, kdo mi to asi volal. Jestliže pochybná společnost, dávám do bloku.

Ještě jsem si vzpomněla, že u tatínka se to řešilo jinak. Normálně jim do telefonu sdělil, že si přeje vymazat číslo z jejich databáze, a ať už mu nikdy nevolají. Světe div se, nevolali. Já to blokuji. Neprosila jsem se, aby mě otravovali, nebudu se prosit o klid.

Další odpovědi
autacek

Řekni, že teď zrovna nemáš vycházky nebo že volané číslo bylo zrušeno.

elkon

Neříkám nic, protože se ke mě žádný šmejd nedovolá. Mám aplikaci, která tyhle hovory blokuje. Několik let už mám pokoj.

annas

když zazvoní mobil, podívám se na číslo, u neznámého se nepředstavuji.

Kdysi jsem dostala radu. Ŕíct, že mně zvoní druhý telefon, nebo před domem je návštěva, Odložit telefon, protahovat to, zpravidla volající zavěsí. Vyzkoušela jsem, zabralo.

Máte chvilku? Nemám. Zavěsím.

Opakuji jako gramofonová deska, Nechci, ne, ne, nemám zájem. Zavěsím.

Nejsou to sice vtipné telefonáty, ale zabírají.

led

Priznám sa, že pri neznámych telefónnych číslach sa nepredstavujem. Ak zaregistrujem, že ide o komerčný telefon, voľbou takých slov, aby sa ani pri zostrihaní nedali použiť, poviem, že nemám čas a hovor vypnem. Tieto hovory sa totiž nahrávajú, žiaľ neviete, kto je naozaj volajúci. Počítače dokážu zázraky a zostrihať záznam je hračka aj pre malé deti. A odrazu pri spore zo záznamu zistíte, že ste dali súhlas aj na vlastnú popravu.

Arne1

A to já si klidně popovídám. Je-li tazatelka sympatická, tak ji pozvu na kafe – to samozřejmě nezafunguje, protože dotyčná má sídlo někde v Liberci nebo podobně vzdáleném místě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Arne1, pripomnelo mi to situaci, kdy kluk také zval tazatelku, a to přímo do postele. Ta z rozpaků radši zavěsila.
Cetla jsem pár rad, jak odpálkovat tazatele. Jedna z nich je, zeptat se, kde vzali moje tel. číslo. Po odpovědi, že ho náhodně vygenerovali, říct : Tak si vygenerujte i moji odpověď. A zavěsit. 🙂

Arne1

No, víš, ono je občas to kafe chápáno jako synonym k …