Mirakos

Jak vrátit obecný byt?

Tchýni nám převezli loni do domu s péčí a my budem byt vracet úřadu O-jih.Jak to má proběhnout,mám ho vymalovat na bílo?

Nejlepší odpověď
klumprt

Máte nájemní smlouvu? Nebo na základě čeho tam ta tchyně bydlela? Většinou bývá nějaká výpovědní lhůta, která umožní majiteli bytu, aby sehnal včas nového nájemníka a nájemné mu běželo kontinuálně.
Takže asi dáte výpověď, uběhne nějaká doba, na jejím konci předáte byt městu. Měl by být zhruba v takovém stavu, v jakém si ho tchyně přebírala. Když se neví v jakém stavu byl, předpokládá se, že byt byl tehdy vymalovaný a vcelku čistý. To malování bych odhadl podle aktuálního stavu. Pokud tam nejsou viditelné nedostatky, tak bych to možná i nechal, nejlíp po dohodě s pracovníkem města. On si nový nájemník kolikrát beztak vymaluje sám, ještě než se tam nastěhuje.

Další odpovědi
marci1

Domluvte se přímo se zaměstnanci Městského Úřadu Ostrava-jih (co požadují a co ne). Vyřizuje: referent oddělení bytů ve spolupráci s technikem. 🙂

nyjono

Na úřadu O-jih by vám měli všechno potřebné říct. Kdy, co a jak.