Angi-Shy

Jak vrátit laptop do stavu, ve kterém byl koupen?

Laptop s Win8 bych chtěla vrátit do stavu v jakém byl při koupení, vrácení se v čase nejde, jelikož poslední bod byl vytvořen ke konci roku 2014, ale laptop byl koupen asi roku 2013. Přemýšlela jsem nad továrním nastavením, ale nikde jsem se nedočetla jestli to zachová základní programy a win8 nebo bude naprosto vyčištěn a i tohle vše se musí nainstalovat zpět (nikdy jsme k laptopu nedostali win8 na cd nebo tak něco a záloha není)
Laptop budu předávát mámě a nechci aby byl tak pomalý jako je ted, aby se smazaly chyby a viry, které se objevili a nejde se jich zbavit a aby se smazaly prostě všechna zbytečná data a laptop byl v základním vzeření jako při koupení..
Jednou jsem zaslechla že to nějak jde nastavit aby se laptop vrátil do takového stavu, ale už nevím jak to bylo popsáno..

neví někdo co s tím?

Nejlepší odpověď
gecco

Pravděpodobně máš na disku Recovery partition (oddíl), který obsahuje instalaci všeho, co bylo nainstalováno na notesu ve stavu ´nový´…
Použítím „Továrního nastavení“ se notes opět do stavu „nový“ dostane.
___
Pokud jde o „základní programy“ – co tím myslíš???
Pokud jsou tyto „základní programy“ na Recovery, nainstalují se taky, pokud tam nejsou, nenainstalují se.
Samozřejmě se vymažou i veškerá data.
___
A – vzhledem k formulaci – bych ti asi doporučil požádat nějakého zkušenějšího kamaráda o pomoc s reinstalací…
😉

Další odpovědi
Quimby

Jde to obnovit pomocí instalačního DVD k Windowsům, ale to nejspíš nemáš, protože to k notebookům nedávaj.
Nejlepší by bylo poprosit nějakého kamaráda kterej tomu aspoň trochu rozumí, aby ti přeinstaloval windows, bude to originální, protože bys měla mít zespodu napsanej registrační klíč.
Samozřejmě ti to udělaj i v servisu, ale asi za to něco budou chtít.

Magix.cz

Minimálně od Win7 máš na disku Recovery, jak píše gecco.