Jak volí lidé, kteří zrovna mají jen potvrzení o ztrátě občanky a nemají žádný pas?

Doplňuji:
http://www.blis­ty.cz/art/73340­.html ??

Odpovědi
marci1

Možné je též odvolit s náhradním dokladem totožnosti, který dotyčnému vydají na úřadu městské části. Jeho platnost je jeden měsíc, přičemž mezitím dostane dotyčný nový občanský průkaz.

Pozor – náhradní doklad totožnosti není možné zaměňovat za potvrzení o ztrátě či krádeži občanského průkazu, se kterým volit nelze.

K tomu, aby mohl být náhradní doklad totožnosti vydán, je třeba mít dvě barevné pasové fotografie, k vydání nového občanského průkazu, o který se při té příležitosti žádá, je třeba donést i ověřenou kopii rodného listu a uhradit správní poplatek kolem sta korun.

Doplňuji:
http://www.pri­bramsko.eu/vol­by-do-evropskeho-parlamentu-2014-mestsky-urad-pribram-informuje-5555

badisko

Z meho pohledu jsou takovi lide velice hloupi a nezodpovedni …pokud ztrati obcanku maji mit pas nebo ridicak…
Jak nekdo muze fungovat bez dokladu to je tedy zahadou …

anonym

badisko, ukradnutí=potvrzení o ztrátě. ŘP neodvolíš, není povolen jako doklad v zákoně o volbách do EU.