ivzez

Jak vnímáte (zajímají mne názory nynějších uživatelů) Daniela Landu?

Inspirovala mne tato otázka: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-vam-promitne-hlavou-kdyz-si-to-poslechnete

Zjistila jsem, o kterou písničku jde a přečetla si její text. Potom jsem našla dvoudílný rozhovor, který D. Landa poskytl EUportálu. Jak text písničky, tak Landovy názory v rozhovoru mi přijdou rozumné. Přesto na mne působí hrozně nepřevědčivě (otázky vlastenectví).

Působí Daniel Landa i na někoho jiného tak rozporuplně jako na mne? Napadá někoho, v čem by to mohlo spočívat?

Ponechme prosím (prozatím) stranou hudební a pěveckou stránku.

Poznámka:
Nenašla jsem rubriku politika…

Doplňuji:

Zapomněla jsem odkazy na rozhovor.

1. část (3. V. 2011):
http://www.eu­portal.cz/Arti­cles/7550-daniel-landa-pro-euportal-cz-blanicti-rytiri-zachrani-narod-kdyz-je-v-sobe-probudime.aspx
2. část (4. V. 2011):
http://www.eu­portal.cz/Arti­cles/7551-dan-landa-pro-euportal-cz-v-cesku-jiz-neni-svoboda-slova.aspx

_____________­___________

Děkuji všem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, musím souhlasit. U něho mám stále pocit jako kdyby se skrýval za nějakou maskou a ukazoval jen polovinu své tváře. Nijak zvláště ho nesleduji, ten pocit už mám řadu let. Co se týče jeho hudby, tak ta jde většinou mimo mně.

Další odpovědi
ten který je

Otazníky vyvolává jeho cesta do Afghánistánu.Co tam dělal a proč je vše zahaleno tajemstvím?Také je známo že poslední dobou koketuje s okultními vědami.Hledá něco,co hledali před ním nechvalně známí jiní?Možná je vše ale úplně jinak a dělá si ze všech legraci.Nerozu­mím mu.

Hasič Rick

Od té doby, co se rozkašil při rallye, tak se chová divně, viz například nedávnej pseudonym Kouzelník Žito 44.
Těžko říct, co se mu honí v hlavě, ale je opravdu dost možný, že to není následkem té nehody.

Každej jsme nějakej a v jeho případě má asi problém s osobností, neříkám, že je vyloženě „rozpolcenej“, ale možná prostě neví, jak na sebe strhnout tu pozornost, jenž se mu dostávala v dobách Orlíku.
Někteří potřebujou pozornost lidu a zkoušíjou se proto „vtělit“ do různých osobností, aby ji získali zpět.
To je možná případ či příčina Vašeho pocitu rozporuplnosti.

Osobně se mi jeho starší hudba moc líbí, hlavně album Valčík, ale upřímně poslední dobou i já si všímám jeho neobvyklýho chování.

Kepler

Mně Landa nevadí, protože mi nevadí ani zbytek českého popu. Zpívá, co mu předhodí. Musím ale přiznat, že v Blaničtích rytířích to chvilku zajímavé bylo i hudebně. Prostě to neposlouchám. Já lítám po celém světě. Jestli mě nějaká hudba zaujme, tak to nikdy není kvůli textu. Ty časy už pominuly. Landa zpívá, co ho napadne, příště to bude třeba něco o kráse hidžábu. Ať se de vycpat.

marci1

Také jej vnímám rozporuplně. Připadá mi, jako by se stále hledal. Zkouší pořád něco nového, hodně zvláštního. Nejdříve jako skinhead ve skupině Orlík, potom jako templář, kouzelník Žito 44. Loni své období „Žito 44“ ukončil. 🙂

Mc Merkurion

… dokuď hrál v Orlíku, tak to šlo,ale teď mu nějak blbne to žito v hlavě …

Klaproth

Jeho názory neznám, hudba dost jednoduchá, zpěv tragický.

briketka10

Vadí mi, že nazpíval písně K. Kryla.
Proto mě nezajímá.

Smackdown

Dělá jen to co ho baví,stačí se zaposlouchat a člověk pochopí,poslouchám ho a nestěžuji si.

NeNonym

Nesmírně mne NEzajímá!

ivzez

@Briketka:
Toho Kryla mu také mám za zlé.
Vadí mi i Nohavicovo podání.

Krylovy písně dobře hraje a zpívá jenom Kryl.

ivzez

Zapomněla jsem odkazy na rozhovor.

1. část (3. V. 2011):
http://www.eu­portal.cz/Arti­cles/7550-daniel-landa-pro-euportal-cz-blanicti-rytiri-zachrani-narod-kdyz-je-v-sobe-probudime.aspx
2. část (4. V. 2011):
http://www.eu­portal.cz/Arti­cles/7551-dan-landa-pro-euportal-cz-v-cesku-jiz-neni-svoboda-slova.aspx