terry

Jak vnímáte slovní spojení nejlepší a nejlevnější?

Nemyslíte, že se požadavky v 95% vylučují. Nebo ne?
Doplňuji:
Nemyslím, že to je vždy, a taky to píšu, a taky vím, že, když je to drahé,tak to neznamená,že je to kvalitní, ale i tady, na těchto stránkách často tázající se hledají nejlepší a nejlevnější.
A tak mě jen napadlo, jaká je šance, že najdou to, co chtějí nejlevnější a nejlepší.

Nejlepší odpověď
Damiana

Zmateně. Často se platí pouze značka. Ale ani ona nemá své jméno zadarmo. Pokud je to tradice, léty prověřená kvalita, pak klidně může být nejlepší, ale rozhodně nebude nejlevnější. To jsou věci.
O potravinách – tam je to úplně vyloučené. Kvalitní základ levný být nemůže.
No a co se týká služeb, tam obvykle sám sebe hodnotí „pouze“ jejich poskytovatel. A ten se obvykle vidí jako nejlepší. A nejlevnější chce být proto, aby nalákal klienty, to je jasné.

Další odpovědi
Drap

Máš pravdu ale nemusí to být nutně vždy. Třeba ve vztazích, tam to často neplatí. Někdy třeba i v těch potravinách, jak se zmiňuje Damiana. Takové rajče, když si vypěstuji na zahrádce, tak svou kvalito a chutí je daleko před těmi z prodejen. A cenově proti nim je nesrovnatelně níz­ko.

franku

Jak kdy.Většinou,ale máš pravdu.
Doplňuji:
Vždy když je to drahé,tak to neznamená,že je to kvalitní.

www

Chápu to jako pouze obchodní trik.
Už samotné slovo nejlepší, bez udání parametrů v čem nejlepší je hloupost. 😁
Takže to ani neberu na vědomí.
Doplňuji:
Samozřejmě, jsou kupující, kteří se specializují právě na toto spojení a ti budou spokojeni. A není jich málo, jinak by prodávající takovou nesmyslnou reklamu neměli.

dudu

Jako protimluv, něco podobného jako větší půlka.

Alesh

To je typická kardinální lež dnešní doby.

odpomass

Samozřejmě, že se vylučují u věcí, které nejsou jediné svého druhu.

pusinka50

Od té doby, co jsem zjistila, že všechny značkové kulmofény v ceně 700 – 1.600 Kč jsou zcela regulérně vyráběny „Made in China“, mě značky přestaly trápit a srovnávám spíše ceny a funkci přístroje. jinak souhlasím s tím, co píše Damiana