Avatar uživatele
MirKop

Jak vnímáte Halloween?

Vnímáte to jako nějakou americkou blbost nebo jako právoplatný svátek? Jaký je váš názor?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3102 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Takový svátek se mně netýká, nepatří do naší kulrury. Máme dost svých pěkných svátků a tradic.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Tento svátek nevnímám, slavím památku zesnulých. Vzpomínám na ně nejen v tento čas. Zapálím svíčku, v anglosaských zemích dávají svíčku do vydlabané dýně. a spojují s tím i další rituály.

"Sice oba svátky mají kořeny v keltských zvycích z doby, kdy lidé neuměli měřit čas, neznali kalendář a rytmus jejich životů udávalo postavení slunce a luny. Neměli čtyři roční období, ale jen dvě. Světlou, kdy seli, a tmavou, kdy sklízeli.

Katolická církev však o pohanské zvyky neměla zájem a v šestém století zavedl papež Bonifác IV. pro období Samhainu svátek Všech svatých.:

http://www.no­vinky.cz/zena/styl/1828­45-dusicky-i-halloween-maji-stejne-magicke-koreny.html

Otázek na toto téma je v archivu několik.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Halloween není „americkou blbostí“, ale (kdyžtak) anglosaskou „blbostí“ – kořeny tohoto svátku jsou v Irsku (z dob, kdy Kolumbus Ameriku ještě ani zdaleka neobjevil), kde vznikl ´zkřížením´ svátku Všech svatých a keltských tradic…
😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To jde mimo mne!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nepatří sem,nemám rád hallowen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

definujte ,,právoplatný svátek"

sviatok je len slávenie národa, len slávenie osobností, len slávenie náboženstva, len slávenie kultúry?

ochrana pred duchmi a strašidlami bola pre pohanských predkov úplne normálna.....­....len každé etnikum na to išlo inak a to keltské na to išlo tak atraktívne, že sa to zachovalo doteraz

zvyk musí byť príťažlivý, aby vydržal tisíce rokov, a halloween je sranda......

Upravil/a: Šidlo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Baromut

Miluju ho :) Vždycky si udělám nějaký šílený makeup (zombie, kostra…) a vyrazím s kámoškama na halloweenskou párty. Oproti tomu dušičky mi přijdou naprosto nesmyslný.

Upravil/a: Baromut

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Ignoruji to, nic pro mě neznamená.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gagaga

an., jak se slavi pamatka zesnulych ? :)
me to slovo " slavit " ted prislo strasne k smichu ..jako ze slavim, ze mi nekdo umrel
:)

  • iv-

před 3102 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek