MonkeyKing

Jak vnímáte erotické motivy v literatuře?

pokud jsou opodstatňené – tzn. hlubší motiv
pohoršují vás nebo naopak?

Odpovědi
Kepler

Proč by mě měly pohoršovat? Jde o jednu z nejzákladnějších motivací lidského života, zejména toho mladého. Pokud nejde o pornografickou „literaturu“, proč ne?

orestez

Erotický motiv nemusí být jen v literatuře. Může se nacházet před přechodem a bojí se vstoupit na přechod pro chodce. Proto to chce víc zastavovat vozidla a trochu žít. Od Němcové tam nic nebylo. Jen pan Prošek, který musel odhánět mouchy z ocasu a ulomený kousek sochy na zámku, který babička uměla přilepit.

led

Ak erotický motív v danom príbehu je jeho prirodzenou súčasťou, treba ho aj tak brať – taký je život. Nehľadajte len na povrchu, ale nazrite hlbšie do mysle hrdinov, hľadajte čo, prečo a načo, všetko súvisí so všetkým…
V umeleckej literatúre nemáte všetko ako na tanieri, musíte prežiť (spolu s hrdinami príbehu, hoc´ ako Bastián v Nekonečnom príbehu, hľadať spôsob záchrany Ríše Fantázie), treba hľadať myšlienku, čo chcel autor povedať…
Je to ako veštba v čínskom koláčiku – až nazriete dnu, zviete svoj osud.

pornoliteratúra – Pokiaľ je príbeh stavaný bezmyšlienkovite len o sexe, pornoliteratúra, tá je určená ľuďom, čo chtíče sexu uprednostňujú nad umom. Nie je pre tých, čo dbajú na „dobré mravy spoločnosti“. Ak sa mi to nepáči, nechávam predajcom na pultoch, načo si „zapatlat ručičky“ brakom…