bolak

Jak vnímají Rusové Stalina? Jako „hrdinu“, neutrálně nebo jako zloducha?

Nebo co Rusák to názor?

Nejlepší odpověď
Led_

Záleží od oblasti, výchovy, presvedčenia.
Stalin ako rozporná osobnosť urobil pre Sovietsky zvňz veľa dobrého i veľa zlého.
Ako hrdina vystupoval pri obrane SSSR proti fašizmu a počas 2.svetovej vojny.
Ale súčasne vystupoval ako tyran a despota, ktorý v záujme Sovietského zväzu nechal, státisíce vojakov vykrvácať aj pri obrane neudržateľných bojových úsekov – „Naspäť ani krok, kto ustúpi, dostane guľku!“
V akom záujme nechal poslať celé národy, či národnostné menšiny (tatári, kozáci) na Sibír to je otázka, ktorá ešte nebola úplne zodpovedaná.

Další odpovědi
anonym

Zloduch nebo hrdina – my jsme jedna rodina ! 😁

Drap

Víceméně je to rozděleno. Někteří ho proklínají, jiní milují. Některým to je putna.

Bičiště

Darebák, ale náš.
Taky jej vnímají tak, že ze SSSR udělal ve své době nejmocnější zemi světa. Jestli to tak bylo, je na diskusi.

terry

Přesně, jak píšeš. Jak kdo.

bolak

barbakan: chystáš se s nějakým zdejším uživatelem porovnávat znaménka?

anonym

Myslíš ty … o velikosti ruského rublu ?