dnb

Jak vložit obrázek nebo text do prázdného okna?

U předchozí otázky jsem se ptal, jak vytvořit prázdné okno bez výchozí adresy, na to mi odpověděl emefej a funguje to. Ještě mi ale unikla jedna důležitá věc. Jak do tohoto okna dostanu obrázek nebo text?
Když tedy napíši: [<a href=„about:blan­k“>text odkazu</a>], otevře se prázdné okno, to je v pořádku. Jak mám ale zformulovat další atributy, týkající se obrázku a textu, tedy src="" či text="", popřípadě title="" atd.
Zkoušel jsem různé formulace, ale vždy se otevře jen prázdné okno nebo se tam samovolně připíše několik nesmyslů, kvůli kterým to pak nefunguje.¨
Otázka tedy zní: Jak správně zformulovat html kód okna, který nemá žádnou adresu a je v něm uložen obrázek nebo text? Obrázek a text již samozřejmě adresu mít budou, jen to okno ji nesmí mít.

Pro příklad, aby bylo zcela jasné, čeho míním docílit, odkaz ve kterém se dá toto okno otevřít: http://www.chmi­.cz/files/por­tal/docs/mete­o/ov/aladin/re­sults/ala.html
V odkazu zaškrtněte políčko u „teplota ve 2 m“ a potom klikněte na „barevná stupnice“.

Napadlo mě, pomocí revize prvků zkopírovat html přímo a akorát změnit výsledné adresy z jejich na moje, to ovšem bohužel vůbec nefunguje, musí prostě existovat jiný způsob a já budu velmi vděčný, když mi ho někdo z vás prozradí.
Doplňuji:
emefej > Mám jen HTML editor, tudiž potřebuji HTML kód, javascript mě v tomto případě nepomůže, ale i tak díky za snahu.

alesh > Ten odkaz neodkazuje na to okno přímo, musíš udělat to, co jsem napsal pod odkazem, pak pochopíš, co myslím.

Ještě jednou opakuji, zkusím to říct opravdu polopaticky. Mám obrázek, ten obrázek má svoji adresu. Aby se obrázek zobrazil zvlášť mimo stránku, použije se výchozí adresa obrázku, která se zapíše do normálního odkazu. Po kliknutí na odkaz se otevře okno s obrázkem a v adresním řádku je psaná výchozí adresa obrázku.
A teď: Budu mít obrázek, který bude mít např. adresu [http://bleble­.cz/8544d5s8lsk­.jpg], tu musím vložit do příslušného html kódu, ale tak, aby se ve výsledku, tedy v nově otevřeném okně s obrázkem neukázala ta adresa! Já už nevím, jak to lépe vysvětlit, už z toho chytám nervy normálně.

Děkuji za SPRÁVNOU a FUNKČNÍ odpověď. Dnes rozdávám nominace, tak si je nenechte ujít!

Nejlepší odpověď
Emefej

To co chceš, se může nejsnadněji udělat Javascriptem metodou window.open. K tomu nepotřebuješ pseudoprotokol about, na který jsi se ptal v minulém dotazu.
Doplňuji:
Máš jen HTML editor? A v čem myslíš, že se píše Javascript?

Zdroj: http://www.jak­psatweb.cz/ja­vascript/window­.open.html

Další odpovědi
Alesh

no, jako tohle vymyslet, to ti muselo dát zabrat, co? 🙂 pěkná ptákovina.

jak chceš mít něco v něčem, co je prázdné, to pak asi už prázdné není, ne?

Ta stránka, na kterou odkazuješ také není prázdná, má svojí adresu a hlavně zdrojový kód. V něm je především javascriptový kód, kterým jsou obsloužena ta zaškrtávací políčka, tj. po zatrhnutí něco zobraz atd.

arygnoc

pomocou javascriptu.

otvorte si zdrojový kód dotyčnej stránky a tám to máte.

ad vaša predchádzajúca otázka:

z terajšou otázkou nemá nič spoločného.
to uvidíte práve po preštudovaní kódu stránky z vášho odkaz.
a potom si pozrite kód stránky about:blank.

a pochopíte.

;-Q
Doplňuji:
ak trváte na html, možno by stálo za úvahu skúšať css funkciu display, prípadne visibility.

;-Q

ivzez

Ten odkaz mi bez javascriptu nefunguje,
takže si to vyzkoušet nemůžu.

Ale k obrázku mne napadá vložit jej
pomocí CSS jako pozadí stránky
nebo bloku.

dnb

Všem vám děkuji, že jste měli se mnou strpení a poskytly mi ty nejcennější informace. I když mi momentálně nepomohou, budu vědět pro příště.

jpau

dnb použíj toto:
http://www.jak­psatweb.cz/html/skr­ipty.html

dál viz Emefej

dnb

A poradíš mi, co konkrétně z toho mám použít?
Viz emefej radí javascript, ty odkazuješ na podobné.
Já jsem se v tom doplnění asi špatně vyjádřil ne?
Kurňa chlapi, nedělejte si ze mě srandu, už tak jsem vynervovanej.

arygnoc

z čoho ste vynervovaný?
kladiete nezmaselné otázka (viď about:blank).

dotačný efekt dosiahnete iba scriptovacím jazykom, inak to nejde.

pokiaľ nemáte virtuálny server (napr. apache – zadarmo možno stiahnuť a nainštalovať), ostáva vám iba javascript (skript bežiaci na počítači užívateľa).

ak máte virtuálny server, môžete to simulovať i pomocou iného criptovacieho jazyka, napr. php (script beží na rozdiel od javascriptu na serveri).

html to proste nevie.

;-Q

ak trváte na html, možno by stálo za úvahu skúšať css funkciu display, prípadne visibility.

dnb

Nemám web, mám jen blog. Ten se skládá ze šablony a dále se dá doplnit už jen jednotlivými html. Nemůžu použít metody javascriptu ani CSS. Pokud jsem to tedy dobře pochopil, s pouhým html kódem, toto nelze provést. Škoda.

arygnoc

ale do html môžete priamo vkladať javascript!

a to medzi tagy

<script>

</script>

pozrite sa na http://www.jak­psatweb.cz/ja­vascript/prvni­.html

;-Q

dnb

Kde jsou ti hackeři? Ti by to sem třískli jedna, dvě.

arygnoc

blbosť.
s html toho moc nenahackuješ.

;-Q

dnb

Rozumím