sisi0110

Jak vložit do fotografie vodoznak?

Potřebovala bych vědět jak do fotografie vložit vodoznak, tak aby když ji někomu pošlu jako ukázku, byla při vytištění nepoužitelná. Jak na to?

Nejlepší odpověď
led

v programe Gimp vytvorim druhú vrstvu nahraním znaku, spriehľadním ju a nechám splynúť so základnou vstvou. Uložím ako JPG
prirodzene možno aj v iných programoch, umožňujúcich vrstvy

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/gimp-windows/

Další odpovědi
1popelka1

Lze to například v programu Zoner Photo Studio:

  1. můžete vložit text – Upravit – Ostatní- Text do obrázku a vybrat si průhlednost textu (čím větší číslo, tím větší průhlednost)
  2. nebo můžet vložit obrázek do fotky a zaškrtnout Vložit jako vodoznak

Zdroj: vlastní zkušenost, používala jsem 1)

anonym

s tímto jednoduchým úkolem si skutečně poradí desítky různých prohlížeček fotografií a editorů, neuvádíte jaké používáte takže se přidávám k doporučení velmi kvalitního prohlížeče obrázku XnView, který má tuto dovednost mezi filtry, a výborného také zdarma dostupného grafický editoru GIMP, ve kterém stačí jen přidat vodoznak jako novou vrstvu a nastavit požadovanou průhlednost.

video návod jak to provést v gimpu je například zde http://www.you­tube.com/watch?v=7GBoW­nbebLQ

Michal Kole

Program XnView to umí

Zdroj: www.xnview.com