xiperio

Jak vložit do emailu hudbu, aby při otevření začala hrát?

Chtěl bych emailem poslat fotografii ale ne jako přílohu. Aby byla přímo v emailu a potřebuji tam nějak vložit i hudbu. Aby při otevření emailu se zobrazila fotka a začalo to hrát. Melodii mám k dispozici, ale s videoklipem, který tam ale nechci, pouze melodii. Prosím o radu. Děkuji.

Odpovědi
Alesh

Jo, není problém vytáhnout hudbu z klipu, je na to celá řada nástrojů. Pokud to zasdílíš, tak ti můžu pomoct.

anonym

Nevím, jak jste na mne přišel (nemíním zle), ale odpověděl jsem vám do zprávy:

email je zabezpečená zpráva, takže neexistuje způsob, jak přímo emailem zajistit přehrání čehokoli. Lze vytvořit takovou webovou stránku a tu poslat například emailem. Ale email se aktivně a zcela logicky brání jakémukoli stahování obsahu bez přímého vyžádání příjemce. A ano – aby se jakýkoli obsah mohl spustit/přehrát, je potřeba jej stáhnout. Pokud nevidíte soubor fyzicky – přehranou hudbu například, to proto, poněvadž se implicitně stahuje do adresáře cache prohlížeče. To ovšem neznamená, že by takový soubor byl méně škodlivý, nebo nebezpečný – i když cache většiny moderních prohlížečů je zabezpečováno, nelze se na toto spoléhat. A email má být 100 % bezpečná komunikace a také, že je. Pouze přímou snahou příjemce dojde k poškození PC. Email jako takový nedovolí jakékoli automatické stahování – tedy přehrávání hudby/videa. Další samostatnou kapitolou je, že většina webových prohlížečů implicitně zakazuje vyskakovací okna a jakékoli neautorizované stahování. Je tedy možné vloženým obsahem do webové stránky automaticky přehrávat hudbu, ale automatickou reakcí prohlížeče bude toto zablokovat a vyskočí dotaz, zda si to dotyčný přeje povolit. Leda by si dotyčný veškerou takovou obranu vypnul a to by byl velmi hloupý … Kdysi dávno toto fungovalo, ale v době všech velkých nebezpečenství už to nikdy znovu nepůjde. Nejlepším způsobem je takovou zprávu připravit přímo na zařízení daného člověka – to je jediná cesta. (Načasované přehrání, nebo prográmek, co na aktivitu takto zareaguje. Nebo jednoduše program po spuštění.) Já osobně když něco takového potřebuji, napíši si vlastní program, do kterého zakomponuji Chromium – dostatečně malý webový prohlížeč, na kterém mohu psát offline webové programy. Prohlížeč, který by jen tak stahoval data by byl velmi, ale velmi nebezpečný a ty miliony okradených hlupáků své peníze většinou už nikdy neuvidí …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.