vojtan7

Jak vlastnit legální slévárnu odpadového kovu?

Dobrý den

Chtěl bych si vytvořit menší projekt a potřeboval bych vědět, co všechno je nutné k legalizaci a celkově k vytvoření malé slévárny na kov. jedná se konkrétně o hliníkový odpad, který by se sléval. Dále mě také zajímá, kde se dají sehnat nějaké rozšířené informace o tomto odvětví, co se zákonů týče.

Doplnění:
No jde mi teď hlavně o to, kde se dají sehnat informace o legální činnosti, mam v úmyslu zpracovat cca 1 – 2 tuny materiálu každý den.

Nejlepší odpověď
tforro

Počítej, že v stát ti bude házet klacky pod nohy jak může. Kde máš dílnu/slévárnu, jestlia jak byla zkolaudovaná,jakou máš pec, filtry, revize, ochranné pomůcky, oprávnění a mnoho dalšího. Jednou jsem se na to poptával a kvůli tomu množsví, co potřebuji jsem se na to vykašlal.
Já mám zámečnickou výrobu a odpadový hliník si v málém množství ( cca do 200kg ročně) odlévám sám v kamínkách na dřevo. Nijak to nekouří, nikoho to neprovokuje, nikoho to neohrožuje. Tím chci říct, pokud není žalobce, není ani soudce.

Další odpovědi
Drap

Pokud chceš vše legalně, potřebuješ prostory, živnost , něco málo technologie a nějaký kapitál do začátku. Hliník je v podstatě snadná záležitost. Jednodušší věci můžeš dělat doma na dvorku.

Na zpracování kovu neni nic nelegálního. Potřebuješ živnost a při takovém množství budeš potřebovat souhlas od hygieny, popřípadě od životního prostředí ke konkrétnímu tavícímu zařízení. Na těchto institucích ti řeknou přesně, co budou považovat.. Dvě tuny neni až tak moc. Takových zařízení je po republice někoplik

anonym

1–2 T DENNĚ?! To se černí strhají.