lerak14

jak vlastně vzniklo slovo komunisti?

Nejlepší odpověď
kropitko

slovo komunista,vzniklo ze slova komunismus,což znamená nadřazenost,přes­vědčení o tom že vše je společné a neexistuje nic jiného,než tato myšlenka,které se musejí všichni podřídit.

Další odpovědi
GM

Historie – Pařížská komuna, komunardi.

mosoj

Může za to ( rozšíření) pan Marx a Engls i ta pařížská komuna.
Probudíme Lenina on nám to řekne.

Oni již husité žili podle zásad které později hlásal komunismus ale nejenom oni.
I v současné době je mnoho sekt a hnutí a náboženství jejichž členové podle toho žijí.

kropitko

GM,proč si myslíte,že slovo komunisti vzniklo z Pařížské komuny,,já jsem přesvědčená,že v době kdy byla zřízena Pařížská komuna,tak slovo komunisti již existovalo a vzniklo ze slova komunismus,,slovo komunismus bylo použito již pár let před rokem 1871,,,,