Bruneta84

Jak vlastně vypadá zadřený motor?

Třeba když se nemění olej nebo filtry, tak se říká, že se zadře motor, ale co to vlastně znamená a jak to vypadá? To prostě jednoho dne nelze nastartovat, nebo se auto vůbec nerozjede? Nebo těch různých symptomů může být více?

Odpovědi
Drap

Z vnějšku vypadá zadžený motor stejně jako nezadřený. Pokud motor nemaže, nebo podobný problém, tak se zadře jeden , nebo několik pístů v bloku motoru. S takovým pístem nejde pohybovat, netočí se, nejde nastartovat a nejede. Oprava je poměrně náročná jak na práci tak na nové díly. Motor se musí zpravidla vybrousit dát do něho nové písty a nové kroužky.

hapiky

Tady platí: Kdo maže, ten jede: http://kutilska­.poradna.net/q/vi­ew/57705-co-znamena-zadreny-motor
U nás starších(tedy dříve narozených) je to podobné jako u vydřeného motoru: Velká spotřeba a malý výkon.

cukrar

Pokud se zadře motor, nejdříve to bude na ojnici a klikovém hřídeli. Na pístu se zadře klidně taky. vždy záleží na konkrétní situaci, proč k zadření došlo. Rovněž o jaké vozdlo se jednalo. Zadření se pozná podle toho, že nejde nastartovat, otočit motorem, zkrátka nejde otočit motorem.

Kamilovo

Taky jsem měl nedávno podezření na zadření motoru, ale nebyl jsem si úplně jistý a k automechanikovi se mi hned nechtělo. Docela dobře to je vysvětlené na https://kralmo­toru.cz/media/jak-se-pozna-zadreny-motor Podle jejich návodu jsem určil, že zadřený motor to sice není, ale návštěva servisu mě i tak nemine…