Avatar uživatele
Bruneta84

Jak vlastně vypadá zadřený motor?

Třeba když se nemění olej nebo filtry, tak se říká, že se zadře motor, ale co to vlastně znamená a jak to vypadá? To prostě jednoho dne nelze nastartovat, nebo se auto vůbec nerozjede? Nebo těch různých symptomů může být více?

Zajímavá 0 před 2166 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Drap

Z vnějšku vypadá zadžený motor stejně jako nezadřený. Pokud motor nemaže, nebo podobný problém, tak se zadře jeden , nebo několik pístů v bloku motoru. S takovým pístem nejde pohybovat, netočí se, nejde nastartovat a nejede. Oprava je poměrně náročná jak na práci tak na nové díly. Motor se musí zpravidla vybrousit dát do něho nové písty a nové kroužky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Tady platí: Kdo maže, ten jede: http://kutilska.poradna.net/…adreny-motor
U nás starších(tedy dříve narozených) je to podobné jako u vydřeného motoru: Velká spotřeba a malý výkon.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Pokud se zadře motor, nejdříve to bude na ojnici a klikovém hřídeli. Na pístu se zadře klidně taky. vždy záleží na konkrétní situaci, proč k zadření došlo. Rovněž o jaké vozdlo se jednalo. Zadření se pozná podle toho, že nejde nastartovat, otočit motorem, zkrátka nejde otočit motorem.

Upravil/a: cukrar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kamilovo

Taky jsem měl nedávno podezření na zadření motoru, ale nebyl jsem si úplně jistý a k automechanikovi se mi hned nechtělo. Docela dobře to je vysvětlené na https://kralmotoru.cz/…adreny-motor Podle jejich návodu jsem určil, že zadřený motor to sice není, ale návštěva servisu mě i tak nemine…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava