akvidzerp

Jak vlastně slepci počítají peníze?

Nejlepší odpověď
anonym

Mají výhodu, že mají vytrénované lepší hmatové schopnosti. Rozpoznávání bankovek není pro nevidomé žádný problém, neboť jsou opatřeny hmatnými symboly určenými právě jim. Relativně. problém určitě vznikne u hodně použitých bankovek. Řesí to třeba různým přeložením, u každé hodnoty jinak. S kovovými nevím, ale určitě to poznají a pak musí i věřit prodejci.

Další odpovědi
quentos

Každá bankovka i mince má jinou velikost, „vošahají“ si je, už v tom mají cvik…
Doplňuji:
pro upřesnění, aby mě nikdo nechytal za slovo – bankovky o rozdílných hodnotách mají rozdílné rozměry, např. stokoruna jiné rozměry než dvousetkoruna

tom004

Těch způsobů je víc a docela zajímavých.

Zdroj: http://innere­ye.blog.cz/1202/min­ce-a-bankovky

Zuzik

Jak zde už psali, tak každá mince i bankovka mají jinou velikost. Například korunu a dvoukorunu poznají tak, že si je ošahají po stranách. Dvoukoruna a koruna mají totiž jiné ohraničení mince.

bolak

Pomalu.