Kepler

Jak vlastně ekonomicky fungují internetová rádia bez jakékoliv reklamy?

Dosažitelná po celém světě, jen hudba. Přece to musí stát docela prachy, už jen vysílací práva a přitom vysílají nejnovější pecky.

Nejlepší odpověď
anonym

Rádia, jako všechna ostatní média, žijí z bohatých sponzorů, reklamy a dotací. Tak jako u všech médií, je obrovský zájem společnosti, aby existovala nezávisle a s peněžním prostorem. Poněvadž jinak klesá kvalita, kvantita a věrohodnost. Sponzoři mají zase možnost propagovat své jméno, … Jinak k čemu by asi bylo zpěvákům zpívat, kdyby je nikdo neposlouchal? Takže i oni mají zájem o existenci médií.

https://www.no­vinky.cz/zena/styl/cla­nek/jan-budar-radia-vydelavaji-penize-na-reklamach-o-hudbu-jim-moc-nejde-184199

Často bývají reklamní/hudební agenti přímo spojení s vedením médií a naopak dostávají spoustu peněz ve formě úplatků a prostě za to, že budou daného zpěváka/danou kapelu hrát. Například Landa musel dát celkem 22 miliónů, aby se hrál na všech médiích a trochu více se proslavil. Je to svět dosti naruby – stačí si přečíst článek od jakéhokoli slavnějšího zpěváka.

Další odpovědi
Alesh

Nevím, ale napadlo mě, jestli neprodávají reklamu na svých stránkách. Tj. necpou je do vysílání, ale na svůj web apod.