Avatar uživatele
moon222

Jak vkládat nože do stojanu?

Je nějaké pravidlo na vkládání nožů do stojanu? Je lepší je vložit ostřím dolů nebo nahoru? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4033 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Nevím jestli na to je nějak obecné pravidlo, ale dával bych je ostřím dolů, abych s nimi ihned po vytažení ze stojanu (špalku) mohl krájet a nemusel je v ruce otáčet.
Často používané (malé) nože vpředu, velké vzadu… tak už to ostatně výrobci připravili.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

ostřím dolů…protože když ho vytáhneš, můžeš rovnou krájet…stojany jsou z materiálů, které ostří netupí, takže není žádný důvod je dávat obrácene…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
badisko

Ja je davam ostrim nahoru protoze jsem prisel na to.. ze se rady tupi ..pokud mas stojan na vsunuti noze a ne magnet…ale zalezi natom z ceho je ten stojan vyroben ..neco jineho bude napr ..drevo a neco jineho plast ..nebo kamen…
Doplňuji:
Rad varim takze si na nozich dost zakladam jsou ostre ze by se s nima dalo holit..:D…

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

viděl jsem i stojan ke konkrétním nožům, kde nůž opačně (ostřím vzhůru), ani nešel stčit. Jinak to bude asi dle libosti, jako u magnetické lišty ,)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pl4toon

Ostřím dolů, aby byl použitelný už po uchopení, jinak by se musel zbytečně otáčet v ruce ;)
Jinak doporučuji magnetický stojan, který drží nože magnetem nejen ve správné poloze, ale i zabraňuje jejich vypadnutí v případě převrhnutí stojanu (pokud není samozřejmě přišroubován).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
KamilaN

Ahoj, podívej se na nabídku Dellinger.cz. Mají jak ocílku, tak brusné kameny a nezapomeň kouknout i na srovnávací blok brusných kamenů. Jako kuchaři brousíme často a je třeba brusné kameny stále kontrolovat. Koukni sem https://dellin­ger.cz/cs/120-brouseni-nozu .

Avatar uživatele
BarunkaKar

To vypadá skvěle, díky za tip. Já to právě vůbec neumím, nikdy jsem si sama nože nebrousila, myslíš, že bych to zvládla s tím jejich brouskem? Nebo mám raději ty nože někam dát nabrousit, když jsem to ještě ani nezkoušela?

Avatar uživatele
Derrynka

Máte někdo zkušenosti s vodním brusným kamenen? Jak se s ním brousí? A je broušení kvalitní?

Avatar uživatele
Betulka

Ahoj, my používáme teda elektrický brousek, žádný jiný se mi doma neosvědčil. Koukni tady na ten shop https://profi­kuchar.cz/c/brou­sky-elektricke . Už bych nevyhodila peníze za nic jiného, toto je kvalita.

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Tohle jsou skvělé nože. My je doma máme a přiznám se, že jsme teda neměli lepší nože. Jsou perfektně vyvážené, ergonomické a bezpečné. V nabídce mají jak pro profíky, tak i pro hobby kuchaře. Říkám, já jsem neměla lepší nože…

Avatar uživatele
Vercule

Jooo, to mi právě vyhovuje :) Že jsou bezpečné :) A kvalitní. To je poznat hned, jak jsem je vzala do ruky.

Avatar uživatele
BarunkaKar

Tak tyhle brousky vypadají, že bych je mohla zvládnout i jako amatér. Nebo myslíš, že to mám raději nechat profíkům? Máš od této značky i nože? Zajímalo by mě, jak si s nimi spokojená?

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Ty jo, to nemám… Já ani nevím, zda bych s tím uměla :-O Jak je to náročné? A broušení je kvalitní?

Avatar uživatele
Cizecek.M

No, oni, co jsem se dívala, tak pořádají na tohle broušení i kurzy :) Tak bych to řešila takto :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, tak co, jaký ten tip broušení jsi nakonec zvolila? Koupila sis vodní brusný kámen?

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Docela by mě zajímalo, jak se s tím kamenem brousí? Je to snadné, zvládne to kdokoli? Je na to nějaký tutoriál?

Avatar uživatele
Derrynka

Ten brusný kámen jsi viděla na Dellinger? Já mám od nich nože a právě aktuálně řeším i to broušení… A tento způsob mě zaujal, jen mám jaksi strach, že to s tím nebudu umět… Je to složité to broušení?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Já mám doma nože od Dellinger a k tomu jsem teď dokupovala k vánocům pro manžela vodní brusný kámen a k tomu i kurz broušení. Mrkni tam, mají tam skvělou nabídku, co se týká broušení.

Avatar uživatele
TominkaFuky

Ahoj, tak nože se tu docela hojně probírají a já bych se chtěla zeptat, zda máte zkušenosti s noži od profikuchar.cz. Mají tam i nože za hodně přijatelné ceny, tak bych byla ráda za vaše zkušenosti. Díky moc.

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Ahoj, jejich nože doma máme a upřímně říkám, že jsou to nejlepší nože, co jsme doma kdy měli. Neměnila bych.

Avatar uživatele
Derrynka

Ahoj, jaké nože přesně máte? Máte celou sadu? Jak to vychází finančně?

Avatar uživatele
Betulka

Ahoj Derry, my máme doma sadu IVO Premier z Profikuchar.sk. Můj muž vaří hodně doma i na akcích a musím říct, že to jsou první nože, na které si nestěžoval. Naopak si je chválí. Určitě se u nožů dívej na vyváženost, to je to nejdůležitější a nejlépe aby byly z jednoho kusu oceli.

Avatar uživatele
Vercule

Ahoj holky, jaké nože doma preferujete? Jako myslím materiál? A ty stojany/držáky – co je lepší? Stojan nebo magnet?

Avatar uživatele
Vikki.vivi

No, u nás doma vede ocel. Je to podle mě nejlepší materiál :) Jinak pokud hledáš info o kvalitních nožích, mrkni na dellinger :) Ti mají super nabídku a nože jsou opravdu kvalitní.

Avatar uživatele
Vercule

A máš doma od dellinger přímo sadu kuchyňských nožů?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, ano ano, já jsem si jí pořídila a spokojenost. Je to kvalita. V sadě jsou čtyři nože a bohatě mi postačí :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, hele, za mě dřevo a co se pak týká materálu čepele, tak to rozhodně kvalitní ocel. Jinak nože mám doma od Dellinger a jsem s nimi spokojená moc. Hlavně ten jejich vykošťovací nůž je super.

Avatar uživatele
Honzin8

Máš od nich nože? A jsi s nimi spokojená? Já právě nad nimi uvažuju, tak jsem ráda, že jsem o nich našla info.

Avatar uživatele
Kajolka

Když jsme u těch nožů… Jak řešíte broušení? Doma nebo je někam nosíte?

Avatar uživatele
Vercule

Neřeším, protože to neumím, je to jednoduchý :) Já nože brousím přes službu ostraposta, to je senzační a pohodlné.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, nene, my bydlíme docela na samotě a tady žádná taková možnost není. Takže my nože posílám přes ostraposta na broušení. Tohle nám vyhovuje moc.

Nový příspěvek