Georgo2010

Jak vjíždět autem do zatáčky na zamrzlém povrchu, abych nedostal smyk?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

pomalu

Další odpovědi
MacChill

Před zatáčkou, dokud jsou kola v přímém směru, včas snížit rychlost. Jet na jeden, co největší oblouk, samozřejmě v rámci pravidel. Případně pod mírným plynem. Smyk dostanete zpravidla v zatáčce při vyšší rychlosti na kluzkém povrchu, když kola ztratí přilnavost k vozovce. Tutéž zatáčku snadno zvládnete, když ji pojedete pomaleji a začínající smyk podchytíte sešlápnutím spojky.

Koukněte se i na video:

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1096067152-stop/20756223­0400047/

Drap

Hlavně opatrně. Jinak se chová auto s předním a jinak se zadním náhonem. Nejlepší způsob jak předejít kolizi je na nějaké namrzlé volné ploše si to prostě zkusit a natrénovat. Vyplatí se to.

cukrar

jak píše stručně a výstižne kolega, jedině pomalu a pokud je více namrzlo, tak ještě opatrně a pomaleji..

venkovan

Podle mých zkušeností: o polovinu pomaleji než si myslím, že je to dost pomalu. Zatím mi to vychází, ale zatáčka je sranda. tam se s problémem trochu počítá.
Horší je smyk na rovině. Naposledy jsem si na jedné „R“ jen zlehka klepl na plyn aby tak dlouho nepředjížděl, a dvouproudovka i s krajnicí mi byla skoro úzká. A dalších 10 km jsem byl hodně hodný než jsme najeli na posypanou úsek. No – náhon na zadní nezatíženou nápravu na kluzku je někdy na silnicích trochu nestabilní.