rudolf.th

Jak zjistit hodnotu Unicode nějakého znaku v textu?

Pokud při psaní ve Wordu otevřu např. tabulku znaků Arial Unicode MS a najedu myší na některý znak/symbol, tak se mi zobrazí jeho UNICODE hodnota. Například v případě znaku Ě je to 0011A (v desítkové soustavě: 00282). Jak mohu toto udělat v případě textu psaného ve Wordu? Myslím tím to, že v napsaném textu si vyberu libovolný znak a nechám vypsat jeho UNICODE hodnotu.

Odpovědi
Dochy

třeba makro by to mělo zvládnout… ale nestačí to klikaací, budeš muset umět trochu VB.

elkon

Nevím, k čemu je to dobré, ale pokud je ve Wordu správně nastaveno písmo pro češtinu, jiné než unicode znaky se při běžném psaní nezobrazí.

rudolf.th

elkon: Stává se, že potřebuji zadat nějaký znak, který nevím zadat pomocí klávesnice ani nevím jeho UNICODE hodnotu, ale je někde uveden. V tomto případě, pokud jej vím zkopírovat a pak vyčítat jeho UNICODE hodnotu, tak ho už vím leckdy i zapsat a nemusím to dělat kopírováním toho nalezeného.

rudolf.th

elkon: je mit to jasné, že se mi jiné, než znaky UNICODE nezobrazí, ale potřeboval bych tuto funkci.

elkon

OK, jen mě zajímalo k čemu to je.