rudolf.th

Poradíte, jak odnaučit svého pejska od požírání výkalů?

Jak vím odnaučit svého pejska od požírání výkalů?

Mám jednoho malého tříletého maltézského psíka. Mým problémem je, že během vycházek musím dávat velký pozor, aby nepožíral různé výkaly. Na stránkách zabývajících se s touto otázkou radí, abychom psovi dávali občas kousíček zrajícího sýru (Olomoucké tvarůžky, Romadur apod.)

Mou otázkou by bylo, že jak často a kolik toho mám dávat takovému 3 kilovému pejskovi? Dále by mě zajímalo, že z těchto zrajících sýru, který je nejvhodnější pro tento účel. Běžně se doporučuje Romadur, ale nevím, že který druh.

Věděl by mi někdo poradit?

Nejlepší odpověď
Palpatine

To je pitomost. Nevím proč by od pojídání výkalů odradily tvarůžky. Když to naši psi dělali, prostě dostali mírně po čumáku a zařvalo se fuj. Po třetím nebo čtvrtém zařvání bylo po problému.

Prosím příště at ta otázka nezní jak z překladače od Google. To je opravdu strašné. Nemluvím o gramatických chybách (ty já dělám také) ale stavbou těch vět. „Jak vím odnaučit…“ nebo „Věděl by mi někdo poradit“ čtete to vůbec po sobě?

Další odpovědi
Drap

Pěkně uleželé tvarůžky. Pokud dáš každý den jeden tvarůžek, psovi to pomůže. Nepředpokládej však, že to zcela odstraní problém. Především je třeba zvládnout důsledným výcvikem u psa poslušnost a naučit ho povel fuj, nebo nesmíš. Jinak to nepůjde.

https://www.od­povedi.cz/

aliendrone

Já jsem sice „kočičkář“, ale někde jsem četl, že pokud to pes dělá, znamená to nějakou výživovou potřebu. Prostě přirozeně vyhledává, co jeho tělo potřebuje. Minerály nebo tak nějak. Poradil bych se s veterinářem. :)

nyjono

Žádný sýr to psa neodnaučí ani ho to neodradí.
Mí tři to dělali všichni a nic je neodradilo. Sýr občas dávám i tak.
Jediné, co opravdu funguje, je dávat pozor a včas cuknout vodítkem.
Někdy se to nestihne, neb čuchá, čuchá, sbírá informace a nejednou líz líz 😁

Broukk

Také jsem s tím bojovala a udělala jsem to tak, že jsem ho vždy po vykonání potřeby odvolala a dala mu pamlsek, dokonce se mi ho podařilo naučit na kloubní výživu Canvit CHONDRO, který pejsek bere jako pamlsek, díky tomu, že má chuť jako kuřecí játra.