ondraskovy

Jak vidíte budoucnost ?

Zdravím Vás,
Chci tady nastínit debatu a poprosil bych Vás, zkuste se zapřít do židle a na minutu se zamyslet nad tím co tady napíšu a odpovědět mi co si myslíte vy. Říkám pouze čistě svůj názor, domněnky …

Nacházíme se v době, kde tempo je hodně vysoké a takovým tempem jakým fungujeme teď, nemůžeme určitě fungovat věčně … A myslím si že ne ani moc dlouho… Koukněte na východní země, kde porodnost je šílená (Asie) a taky chudé země např. Afrika, která je z vysoké části závislá na okolních státech.

Drancujeme, těžíme, jídla si nevážíme, půda ztrácí živiny, jaderné pokusy atp atp … Snažíme se jako lidi chovat ,,lidsky, morálně a uvědoměle“ co se ale stane, jak to všechno dojde ? Země se dle mého názoru ocitne v mnohonásobně hrůzostrašnějších lidských prohřešků, kde jediný zákon bude, který tu vládne miliardy let a to je zákon o přežití. To znamená že se vlastně teď snažíme tvářit jako biologický nejvyšší forma života, která je vlastně něco víc… Ale pak budeme na tom hůř, než to prase co máme v chlívku na jitrnice …

Podle mě se tomu můžeme vyvarovat tak, že se včas a striktně zasáhne do porodnosti (ne chemicky, nebo se může evolucí stát že ženy se stanou zcela neplodné) a markantně se zaměřit na vesmírný výzkum. Aby lidé byli schopni těžit vesmírné suroviny a ne ty naše….

Do mě do debaty …

Předem moc děkuji za přečtení

Nejlepší odpověď
anonym

Internetem chodí každou chvíli nějaký „radostný“ e-mail s tím, že nastiňuje muslimskou hrozbu (ale Sibyla tvrdila „žlutá rasa“ a já nevím, zda muslimové nejsou žlutí málo). Vcelku se dá předpokládat, že migrací se obyvatelstvo jednotlivých států a kontinentů hodně změní.
Drancování planety je nesporné, ale dnes se asi stěží dá zastavit. Lidstvo ještě nevyspělo natolik, aby s tím dokázalo skončit.
Země je životaschopná a pokud lidé nebudou mít rozium, tak si nás už nějak „srovná“. Přírodních katastrof je více než bývalo a pokud k tomu přispějí ještě i mocenské boje, tak se s tím tato planeta vyrovná docela v klidu.
Nebála bych se budoucnosti. Věci spějí tam, kam spět mají. Buď lidstvo dokáže, že si zaslouží existovat i nadále, nebo se jeho funkce stane zbytečná a jako biologický druh vyhyneme.

Další odpovědi
Drap

V podstatě máš asi pravdu.Bohužel minulost nám ukazuje, že lidstvo se neni schopno domluvit.A v dneš­ním světě kde vládne kapitál už vůbec ne. Vše je o penězích. I všechny ekologické a zdánlivě ekologické aktivity se dělají kvůli zisku. Jak to dopadne nikdo netuší. V porodnosti nemusí zasahovat evoluce. Pokud budou problémy narůstat , a oni jistě budou , tak jak víme z minulosti začne se hledat řešení ve válkách. A v těch jsme dnes už na takové úrovni, že se spolwehlivě dokážeme vyhubit sami.

arygnoc

ale to nie je o budúcnosti, to sa deje už teraz!
degenerujeme (Európania určite), nie sme schopní normálne sa množiť (viď otázka napr na pôrod s primárom za 45.000), veselo ničíme svoju imunitu (antibiotiká a množstvo chémie), rodíme a udržiavame pri živote jedincov, ktorých by matka príroda nenechala žiť (humanizmus sem, humanizmus tam, humanizmus je genetická samovražda rodu).
A nepoukazujte na Áziu či Afriku – to že majú pôrodnosť a PREŽIJÚ poukazuje iba na ich vitalitu, ktorú Európania už nemajú.
Takže v podstate je to v poriadku, možno aspoň niekto z ľudstva prežije.

Prípadné konflikty nevidím ako náboženské či politické konflikty, ale skôr konflikty o zdroje (voda, priestor, potraviny, energia), a to nie len teritoriálne.

socan

Nechme se překvapit. Je to otázka na dalších 30let. Budoucnost dle mne bude velice krutá pro chudší země. Evropa se dle mne časem vzpamatuje. Každopádně si myslím, že demokratické státy v budoucnu nepřežijí – protože jsou příliš zkostnatělé, slepé a rozhodovat se budeme muset mnohem rychleji.