Avatar uživatele
e1232851@trb

Jak vést účetnictví při nakupování z Aliexpressu / eBay?

Drap: je vidět, že jsi s tama ještě nenakupoval, protože něco jako faktury tam nefunguje, zajímalo by mě, jestli stačí třeba u Aliexpressu screenshot objednávky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? bolak, lejdy.můn před 3090 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

McArthur: Ono to zas takhle jednoduchý není, protože číňani většinnu zboží posílají jako obyčejný dopis aby se vyhnuli vysokým nákladům na dopravu, případně aby právě příjemce neplatil clo. Já jsem kolikrát kupoval věci třeba za tisíce, a oni napsali na balík „value $0.99“, a pak se to vyhne celnici a jakmile to zahrneš do účetnictví a přijde se na to, tak budeš mít průser jako kráva TY!

Musel by ses s každým tím jednotlivým číňanem domluvit, aby ti ke každýmu zboží přibalil i fakturu a napsal tam skutečná pravdivá data, což asi nebude zrovna sranda. A pokud budeš kupovat každý zboží od jinýho prodejce, tak je to prakticky nemožný.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Stejně jako při nákupu od jinud.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
McArthur

Screenshot objednávky stačit určitě nebude. Zboží, které přijde, projde celnicí. Zaplatí se clo, DPH a na to všechno už jsou doklady od Finanční správy ČR. Bude tam uvedena i cena zboží na vstupu do České republiky. A to už se použít dá.

Nezapomeňte, že při dovozu zboží pro další prodej jste povinen zaplatit poplatek EKOKOMU za obaly, Asekolu nebo Rema System za elektrospotřebiče, Ekobat za baterie atd. Téměř na cokoliv se platí poplatek za uvedení zboží na trh.

Nedovážejte zboží bez certifikací CE a RoHs, protože takové zboží Vám zabaví přímo na celnici.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek