Avatar uživatele
quester01

Jak velký utahovací moment používat pro šrouby/matky na kolech osobního auta? (M12, M14×1,5 – 1,25 – ocelové disky).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ptáč před 3099 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já používám pouze ruku, kterou dotáhnu matice co to dá, ale potom už nepoužívám nohy, jak to mnozí dělají.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

mnoho let si měním kola sám, ale momentový klíč jsem nikdy nepoužil- dělám to přesně jako barbakan
Co se pneuservisu týká- myslíš, že tam někde někdo utahuje šrouby podle značky vozu? Protože přesně tak to je- co vůz, to jinej utahovací moment, ale co pneuservis, to stejnej princip- třebaže většinou všem jednotně nafoukaj do gumy cca 1,8 atmosféry, čili barů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
brillant

http://www.kola-rondell.cz/me­nu/utahovaci-momenty
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=u­tahovac%C3%AD+mo­menty+kol&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nikdy jsem se o to nezajímal a šrouby jsem utahoval a utahuji rukou, ale cit k tomu patří i když závity na šroubech snesou hodně. Nikdy za 50 let co jezdím autem jsem nezjistil uvolněné šrouby.
Ono všechno co se zde napíše, mimo konkrétně daného momentu je k ničemu, protože každý má jinou sílu a hlavně používá různě dlouhý klíč !!

Zkušenost z posledních let.
Pokud nechám kola připevnit v pneuservisu pak jejich povolení neudělám běžným krátkým klíčem na kola. Musím použít nohu.
V současné době používám teleskopický prodloužený klíč, kterým to dokáži i rukou. Konkrétní utahovací moment neznám a nikdy jsem ho nepotřeboval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

než se utrhne šroub.-)
vyprdni se na momentovej klíč, stačí šlapák na trhák popř trubka a je klid, kecy co jsou slyšet v televizi jsou jen kecy, dělám to takhle i u nákla´dáků a nikdy mě kolo neupadlo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek