Rokio

Jak velký zlomek kryptoměny Bitcoin vlastníte, pokud kupujete kryptoměny a zajímáte se o tuto kryptoměnu?

Já vlastním 0,003 této virtuální měny. Jak jste na tom vy?

A zajímáte se o kryptoměny? Jaké máte zkušenosti s virtuálními platidly? Myslíte si, že mají budoucnost, nebo zaniknou? Podělte se o svoje zkušenosti s virtuálními měnami.

zdroj obrázku: pixabay.com – MichaelWuensch

Nejlepší odpověď
Alesh

Když jsem prostudoval tabulku ve zdroji, kde jsou dvě zajímavé položky:

  1. únor 2010 – květen 2010 méně než 0,01 $ uživatel „laszlo“ uskutečnil první transakci – koupil dvě pizzy za 10.000 BTC (později také nazýváno jako $10 Million pizza). Uživatel „SmokeTooMuch“ dražil 10.000 BTC za 50 $ (celkově). Kupec se nenašel.
  2. 11. prosinec 2017 18 700 $ Po spuštění obchodování s prvními futures na Bitcoin cena poprvé překročila 18 000 US$.

A přepočítal jsem si to na Kč. Tak za těch 10.000 BTC, které bych koupil třeba i za těch 50 $ (= cca 1000 Kč) a za cca 6–7 let čekání a prodeji ve špičce bych měl cca 3,6 miliardy Kč. Jo, kdyby to člověk tušil… Když o tom tak přemýšlím, jsem z toho docela na prášky. 🙂

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bitcoin#Ce­nov%C3%A9_%C5%A1pi%C4%8D­ky_na_Bitcoinu

Další odpovědi
Drap

Lehce se zajímám. Myslím že přetrvají a mají budoucnost. Kolik vlastním je moje soukromá věc. Viděl si snad někoho, který by tady veřejně uváděl kolik jakého má majetku?

ivzez

Zkušenosti s virtuálními platidly nemám
a hned tak mít nebudu, protože k nim nemám důvěru.

Podle mne mohou skončit ze dne na den,
moc velkou budoucnost u nich (zatím) nevidím.

Mc Merkurion

… už jste se na to nejmíň jednou ty, nejmíň desetkrát jinej ptali, a nevím kolikrát to bylo smazáno … když mně něco zajímá, tak se zeptám a odpověď si pamatuju … nebo to budeme toto téma otevírat vždy při kvartální uzávěrce ??? … miluju tydle otázky pro otázky …