Lgee

Jak velký trest za to hrozí?

V připadě toho že by se v nejakem state lonalo lidove hlasovani (referendum) a nekdo by treba nekoho nabadal aby hlasoval tak a tak.. (treba pres internet) kolik by takovy clovek dostal trest ? (Priklad: znovuzavedeni trestu smrti atp.)

George: pokud by byl nabidnut uplatek, tak by to bylo klasicke uplatkarsttvi?

Nejlepší odpověď
anonym

Trest nehrozí žádný, manipulace s veřejným míněním jsou před referendy naprosto běžné a v podstatě nijak je postihovat nelze. Svoboda slova.

Další odpovědi
Pepa25

Jediný specifický trestný čin spojený s volbami se nabývá „Maření přípravy a průběhu voleb a referenda“ a pokrývá 5 činností (zjednodušeně: bránění ve volbě, uplácení, padělání, manipulace při sčítání a jiné maření). Viz odkaz.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-40#p351