Rokio

Jak velkou sumu by muselo platit měsíčně svým rodičům dospělé dítě, aby nežilo v mamahotelu? Co jiného by muselo dělat?

Mamahotel je stav, kdy se o dospělé dítě starají rodiče a daný zletilý/á syn/dcera jim to nijak neoplácí, nebo jen velmi málo. Pokud je ale jejich vyrostlé dítě tak samostatné, zaopatřené a má dostatečné morální zásady, aby jejich péči vracelo v dostatečné míře, i když u nich bydlí, tak by to nemělo být považováno za mamahotel.

Zde je definice pro mamahotel: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Mamahotel

Pokud je dospělý potomek na tolik vyspělý, že například dává rodičům třeba 12.000 Kč každý měsíc, podílí se ze značné části na chodu domácnosti a slíbil, že zajistí svým rodičům kvalitní penzi, jednalo by se o mamahotel, když se nejedná o nepatrnou pomoc rodičům a stačí to alespoň k tomu, aby daný dospělý jedinec byl plně soběstačný kromě toho, že mu rodičé poskytují střechu nad hlavou?

poznámka: Jedná se o smyšlený příklad.

Jaký máte na tuto problematiku názor vy? Je možné žít u rodičů a nemít mamahotel? Kolik by dospělé dítě muselo platit svým rodičům, aby se o mamahotel nejednalo? Co dále by muselo dělat?

zdroj obrázku: pixabay.com – stevepb

Nejlepší odpověď
ivzez

Podílet se na chodu domácnosti pouze finančně mi nepřipadá
dostatečné. O mamahotelu se mluví v případě, že dospělé dítě
o sebe dále nechává pečovat rodiči.

Podílet se na chodu domácnosti vnímám jako tvalé převzetí
odpovědnosti za podstatnou část chodu domácnosti (nákupy,
vaření, praní, žehlení, opravy, … )

Pokud by dospělý potomek přispíval vyšší částkou, vynášel
odpadky a chodil na procházky se psem, žil by dále v mamahotelu
(stále by o sebe nechával pečovat maminku).

(V hotelu se také platí za to, že potřebné práce vykonává někdfo jiný.)

Další odpovědi
autacek

Rokio, na něco podobného jsi se již jednou ptal. Pokud budeš bydlet s rodiči, bude to pořád mamahotel, ať přispíváš, co přispíváš.

Malvína

Pokud by se podílel na značné části chodu domácnosti, nevidím důvod, proč by měl ještě bydlet s rodiči. Pokud je svéprávný a samostatný. Bohužel, v dnešní době je to častý nešvar. A všímám si toho spíš u mladých chlapců, než děvčat. Holt, od maminky se jim nechce, komfort nade vše! Otázkou zůstává, jak povedou jednoho dne vlastní domácnost se svou přítelkyní. Hádám, že neustále budou porovnávat kvality chodu domácnosti od přítelkyně a maminky.

Mc Merkurion

… mamahotel je výraz pro singly, kteří se nemohou odpoutat od rodného hnízda, bez ohledu na to kolik přispívají, prostě nedokážou žít samostatně a starat se sami o sebe …

zjentek

Vepište odpověď…Zajímavá otázka. I když seš chlapec, zní, jako by to psal nějakej důchodce, kterýho žerou vlastní děcka.

Hele, stačí staroušům nedávat ani vindru a nic si od nich nebrat a už nejde ani o mamahotel anebo papahotel, nýbrž pak jde čistě o TVÝ ZÁZEMÍ. A k tomu se vážou různý práva zakotvený v Ústavě, tak třeba právo na soukromí..

Třeba takhle:

Pokud ti doma řádí matka bachařka, celej život neskonale TRPÍŠ v zavedeným matriarchátě a ta stará hyena ti z hospodárky ještě nenapsala ANI PÍĎ, přestože na stejným hospodářství 80let From Dusk Till Dawn Dřeš jako mezek, semetrice táhne dávno přes stovku a furt moralizuje, diriguje a ne a ne natáhnout brka, tak jediná praktická a v této situaci i moudrá rada zní: Nepodstrojovat semetrice! Zavařeniny, med, jakýkoli výpěstky, vajca… prostě NIC! NIC! Nechat seržantku ŘÁDNĚ VYHLADOVĚT! Nedostatek je totiž jedinej způsob, jak pochopit, kterak v životě věci skutečně pracují. A i madam tady z příkladu má vzhledem ke svému věku právo vědět, jak celej život dělá kulový a proč a že díky její celoživotní nenasytnosti a z ní plynoucímu papírovýmu vlastnictví hospodářství po předcích (bo si statek vyřvala a vydupala), ti vlastně nedává žádnou jinou možnost, nežli ŽÍT V JEJÍM MAMAHOTELU a to je přesně to, co sis nikdy nepřál, protože TY CHCEŠ mít svý já, hrdost, názor a zároveň ti city velí ZŮSTAT DOMA (zatracenej mamahotel), protože chováš hlubokou lásku k místu, kde máš tzv. kořen. Neneseš sebemenší podíl viny na tom, že JE TAM TA VOSA! Samozřejmě, zabít ji nemůžeš, to nejde, ale skoro století, kdy NIC NEVLASTNÍŠ, přestože na „tom ničem“ denně dřeš (až bliješ krev) ti už nikdo nevrátí, včetně tý dirigentky ne. Nevzdávej se ale a nepřestávej pracovat! Přece je to JEDINÉ zázemí, kde se cítíš v bezpečí a NIKDO nemá právo tlačit tě do kouta „na tvém“, které ti nepatří! ;) Věř tomu, že kdybys odtamtud zdeřil, ty hektolitry potu a krve, které tam na pozemcích po tobě za 80let zůstanou, si sebou už NIKAM JINAM nevezmeš! Jojo, život není jen skočit do krámu, s košem, uvařit nějaký blaf a strčit hadry do pračky. Ten je ještě kapánek komplikovanější. Tohle ovšem nemůže pochopit stoletá bachařka, coby „dospělé dítě“, jelikož její fotr jí za celej svůj život NIKDY jednu „nestřihnul“ přes tu její drzou, rozmazlenou, nevymáchanou papulu, než se ztratil..

Takže Rokio, toť také možná odpověď na tvou otázku. Nechť je ti v životě k užitku! Život je mnohem pestřejší, nezaslouží si, aby byla položena takto plytce… mamahotel… WTF? ;)

Zjentek©