Jak velkou silou je hnutí SPD – Tomia Okamury v rámci hlasování o důležitých návrzích zákonů ve sněmovně?

Zejména z pera vládní koalice?

Odpovědi
Edison

Silou svých dvaceti křesel ze dvou set. Co chceš víc?

Pepa25

„Naopak, SPD předkládá návrhy, které mají minimální šanci být schváleny, a ví to. Naopak kompromisní návrhy odmítá. Tím si snaží budovat pozici, ze které při dalších volbách bude moci kritizovat všechny ostatní politické subjekty,“ dodává Gregor.

Zdroj: https://denik­n.cz/76928/pr­ozkoumali-jsme-2134-hlasovani-v-poslanecke-snemovne-cssd-se-pevne-primkla-k-babisovi-okamurova-spd-se-od-vlady-odvraci/

Drap

silou 10%

anonym

Edison: Jsi chytrý člověk a dobře víš, že nemířím primárně na křesla. Moc formality není kolikrát ku prospěch odpovědi.

Edison

Ale taková je realita.

anonym

Ano, to je, nicméně i 20 křesel může být větší silou než křesla ODS dohromady. Jaké si to uděláš, takové to máš.

Edison

Vzato do důsledku i jediné křeslo má význam, pokud je něco 50/50. Jenže to by platilo prakticky pouze v případě, že by vládní koalice neměla ani 101, ale pouze tolerovaných 100. Taková situace u nás není.

anonym

ČSSD jako partner může být ve výsledku vytrkavý, i když v mnoha ohledech jsou logicky loajální. Pokud bude ANO chtít něco prosadit, SPD má ráda přidělí hlasy, pokud sociální demokraté couvnou. V tom může být síla mandátu ,,Okamurovců".

Edison

To je ale úplně jiný druh síly, než na který se ptáš.

anonym

Nikoliv, ptám se právě na tuto sílu. Ptal-li bych se, kolik mandátů má SPD nebo jakou je silou v rámci křesel, tak dobře, ale mě zajímá tato síla.

Edison

Pokud se ptáš na hlasování, jako že tak je otázka položena, pak platí co jsem napsal. Pokud máš na mysli nějaká vyjednávání – politické kšeftování, pak je to jen kdo má pevnější půdu pod nohama. Ale tak otázka položená není.

anonym

V podotázce je právě spletitost s vládou uvedena. Ale to nevadí.

Edison

V podotázce je jen, že ti jde o vládní návrhy. Nic o politických kšeftech tam není.

anonym

To sice ne, ale tak snad se nebudu ptát na něco, co vím :)) Tzn. že má 20 křesel.

Edison

Nojo, ale zeptal ses tak, jak ses zeptal. Odpovědi, už dvě, odpovídají položené otázce. 😉

Edison

Jestli jsi chtěl odpověď na něco jiného, měl ses zeptat jinak. Hele… máš doma akvárko? 😁

anonym

Proč se ptáš na akvárko? :D

Edison

To by bylo dlouhé vyprávění. Zdeněk Izer: Policejní akademie… 😁

anonym

Zdendu mám rád, ale tohle mi nic neříká, to se jdu podívat :D