Niikii

Jak velkou silou?..

Jak velkou silou jsem přitahovaná k zemi?A jak velkou silou přitahuji já zemi?
Děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Na uvedené stránce máte vzorec pro výpočet:

Zákon gravitace
Zákon akce a reakce

Také to, že akce a reakce mají stejnou velikost, platí ve všech případech. Tedy například i člověk přitahuje Zemi stejně velkou silou, jako Země přitahuje člověka! Rozdíl je pouze v tom, že Země je mnohem těžší, a proto při seskoku z bedny pozorujeme, jak člověk padá k Zemi a to, že Země ve skutečnosti také trošinku padá k člověku, vůbec nepostřehneme (síla, která přitáhla člověka, s těžkou Zemí skoro vůbec nepohne).

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:7X3ntou­BzIsJ:fyzweb.cu­ni.cz/odpoved­na/indexprn.php%3Fod%3D­235+jak+velkou­+silou+p%C5%99i­tahuje+%C4%8Dlov­%C4%9Bk+zemi&cd=8&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:7X3ntou­BzIsJ:fyzweb.cu­ni.cz/odpoved­na/indexprn.php%3Fod%3D­235+jak+velkou­+silou+p%C5%99i­tahuje+%C4%8Dlov­%C4%9Bk+zemi&cd=8&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
Michal Kole

Tíhovou sílu vypočtete když svojí hmotnost vynásobíte gravitačním zrychlením 9,81

pondělí

spíše by vás mělo zajímat jak velkou silou jste přitahovaná k partnerovi a on k vám