Jak velké krájíte brambory na vaření jako přílohu?

koukám, že jsem asi jediný, kdo má raději větší

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Luxx

střední

… tak, aby byly do pusy akorát

Další odpovědi
redy

střední

Babčina je krájela na čtvrtky. Ale já sem vždycky chtěla menší kousky.
A tak teď už na malé, jak píše barbakán.

marci1

střední

Asi takové střední. Většinou však vařím brambory ve slupce. 🙂

ReHu

střední

Většinou na čtvrtiny, velké brambory na osminy.
Malé na půlky.

anonym

malé

… jsou dříve uvařené a nemají snahu se rozpadat.

Zdroj: Vlastní zkušenost!

gecco

malé

Přiměřeně…
Např. k omáčce či výpeku menší (lépe se drtí a nechávají nasáknout šťávou nebo omáčkou), ke třeba jelítku a jitrnici (nebo rybě…) spíše střední (lépe se vcelku jedí)…

štamgast

střední

Na čtvrtky, pokud je čtvrtka moc velká tak ji rozpůlím.

ahold

větší

A nejradějí pokud jsou oválné, tak je krájím podél na1/4, nebo1/8.

anonym

střední

Přiměřeně,ale když tu mám malé holky,tak krájím na malí kousky.