independent

Jak velké bylo Slunce před 3 500 000 000 lety?

Jde mi o to jestli dosahovalo až k Zemi

Nejlepší odpověď
Kepler

Tehdy už bylo Slunce asi 1 mld. let v hlavní posloupnosti jako dospělá hvězda s přibližně stejnou zářivostí i velikostí, jakou má dnes. Teprve až mu dojde palivo (vodík fúzovaný na hélium) za nějakých dalších 6 mld. let (odhady se liší), přejde do nového stádia červeného obra, který možná pohltí i Mars.

Další odpovědi
led

Čo si pamätám, Slnko, už dospelé, v tvári oduté, dieťa Zem malo na dosah ruky. Točilo s ňou okolo seba ako s družicou a pomaly odvíjalo niť vzdialenosti až na 8 svetelných minút. A Zem nezbedné dieťa, vo všetkom napodobňujúce mamu Slnko, pritiahlo si Mesiac na hrátku…
Príde čas, ako vravia proroci a Kepler… až všetci dospejú, Slnko rázne ukončí detské hry, zmohutnie, sfarbí sa plameňom a ako dávny grécky Kronos, zhltne svoje dietky.

independent

Kepler to vysvětlil pěkně vědecky ale Leda nechápu, podle jakého naboženství to je. Já původně chtěl vyvrátit teorii o stáří Země, Keplerovým vysvětlením se to ani nevyvrátilo ani nepotvrdilo.

led

Na detsky naivnú otázku, detsky pochopiteľná odpoveď, ktorá vychádza z rovnakého popisu ako Kepler v spojení so zdrojom gréckych báji o živote bohov. Zeus – Kronus

Ak chcete odpoveď na teóriu o vzniku Zeme, o jev veku, položte otázku k tomuto a nie k veľkosti. Pokiaľ chcete vedecké pojednanie obráťte sa na odbornú stránku.

Kepler

led: krásně řečeno! Kolik km básnického střeva obsahujete?

led

Zaujímavá je ale spojitosť starých gréckych bájí o vymene bohov keď Zeus zhodil Titanov z trónu. Toľko je to podobné životu hviezdy a jej premeny na Novu.

led

Kepler, počítajte v časových dĺžkach, nie v úbohých pozemských mierach