Konan-Pain

Jak velká šance je na to, že ze tří bude minimálně jeden potkan aktivní?

Strašně si přeji mít alespoň tři kluky, ale zarazilo mne, že hodně lidí píše, že jim sotva vylezou z klece. Nevadilo by mi mít třeba i jen jednoho aktivního, ale chytit jen líné by se mi moc nelíbilo a docela by mi to i vadilo. Od malička bych je měla co nejvíce času na volno v pokoji, u mě v kapsách, za mikinou, atd. – měli by hodně velkou část života prožitou mimo klec. Je velká pravděpodobnost, že nebude aktivní ani jeden? Nebo je zde šance alespoň 50% na to, že minimálně jeden aktivní bude? Děkuji

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jiná odpověď (Uveďte, prosím, přibližné procento)

Na to žádná procenta nezjistíš. Každé zvíře je individuál, ale ber to tak, že potkani jsou od přírody aktivní zvídaví tvorečkové. To ale lze nkolika způsoby ovlivnit – a) stravou – musí být vyvážená, když jim nějaké živiny budou chybět nebo přebývat, tak je jasné, že se jim moc juchat chtít nebude; b) je potřeba aby měli stimulující prostředí – je jasné, když budou v kleci, kde nebudou žádné prolejzačky apod. a budou tam moct akorát běhat dokolečka, tak je to brzy omrzí a zleniví. A když pak najednou přijdeš, že si snima chceš na hodinku dovádět, tak se nepřetrhnou.
Takže podle mého, když se o ně budeš dobře starat a od začátku je vést k aktivitě, tak by v tom neměl být problém.