Kelt

Jak velká by měla být skleněná podložka pod talířek s hrníčkem?

Mám skleněnou desku, která byla ve skříni a sklář mi slíbil, že mi vyřeže čtverec, který bych si dal pod talířek, na kterém mám hrnek s kávou. Jak velká by měla být ta strana čtverce? Určitě větší než průměr talířku, ale o kolik? Aby to bylo pěkné a funkční. Slyšel jsem něco o zlatém řezu, ale nevím, zda to tady použít. Děkuji
Díky aliendrone, ještě vztah mezi a a b, protože a znám.

Odpovědi
elkon

A k čemu je to dobré, když to můžeš položit rovnou na tu desku? Případně použít nějaké zajímavé prostírání, nebo ubrousky.

aliendrone

No, to je otázka i pro aliendrona – co se ti asi tak bude líbit a co je pro tebe praktické. Ohledně zlatého řezu, navrhuji v případě, že podložka bude čtverec, tak jako „a“ vzal průměr talířku a strana čtvercové podložky bude „a+b“. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zlat%C3%BD_%C5%99ez

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Vážený pane, potřebujete půjčku ke konsolidaci svého dluhu? Potřebujete půjčku na financování svého podnikání? Fyzickým osobám a společnostem nabízíme zajištěné půjčky nebo prostředky za nižší úrokovou sazbu 2%. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím; e -mail (Theodorejamesonfinance@gmail.com). Čeká na vaši odpověď co nejdříve. Pane Jamesone