Jak velikou klec pro burunduka?

Mohla bych poprosit o radu prosím. Chtěla bych si pořídit burunduka páskového. Bude mu stačit klec s rozměry: šířka:26cm,dél­ka:50cm,výška:31cm. PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.

Nejlepší odpověď
GM

Když si chceš pořídit nějaké zvíře, musíš mu dopřát to, co potřebuje, jinak je to týrání. To radši buď bez burunduka. To takové klece jak píšeš bych zavřela tebe.
Doplňuji:
Oprava – do takové klece

Další odpovědi
myšpulín

Klec by měla být veliká přibližně 1 metr dlouhá, 1 metr vysoká a 0,5 metru hluboká. Dvě stěny klece by měly být plné – zadní a jedna boční – s tím, že by měly být z nehoblovaných prken, aby po nich mohl šplhat. Klec by měla stát na klidném, světlém (ovšem nemělo by na ní celý den dopadat přímé sluneční záření) místě bez průvanu. Klec by měla být vybavená větvemi, různými prkny a poličkami, trubkami a domečkem. Jako podestýlka je doporučována rašelina, piliny a nebo stelivo pro drobné savce.

Zdroj: http://www.hlo­dyforum.estran­ky.cz/clanky/chov/bu­runduk-paskovany

hanulka11

dostatek prostoru – vzhledem k tomu, že burunduci jsou zvířátka vyžadující možnost volného pohybu po místnosti, musíme si ujasnit, zda jsme schopni jim toto poskytnout. Ačkoliv se jedná o zvířátka drobná, vyžadují klec nejméně o rozměrech 10050100 cm

Zdroj: http://www.muj-burunduk.estran­ky.cz/clanky/o-burunducich/koue-burunduka.html