Jak vědecky vysvětlit "lásku na první pohled"?

Hlavně mi prosím nepište domněnky typu, že naše atomy musely být velmi blízko při velkém třesku

Odpovědi:

Zlatý

Lze. Doporučuji jeden z dílu netflixu ze seriálu Máme jasno. Tam je to stručně popsáno.

Bronzový

Já si třeba myslím, že láska na první pohled neexistuje (a to žádná a už vůbec ne ta "pravá"). Osobně věřím, že láska a s ní spojený vztah se vzájemně buduje část po části - staví se (buduje) vzájemným poznáváním toho druhého - a to co nejlepším, děláním komrpomisů, zjišťování vaší vzájemné "kompatibility," sdílení snů, cílů, názorů, snažení se společně o něco - o důvěru, věrnost i samu lásku,... ale to je teď vedlejší.

Jakože: „Wow, to je ta pravá/ to je ten pravý.” tohle říct hned po prvním pohledu, to si nemyslím. Ani láska nepříjde na první pohled (může to přijít během pár hodin - během jednoho dne, ale ne hned na první pohled). Je to spíš "chtíč na první pohled" nebo něco takového. Velká přitažlivost a náklonost, vysoký zájem a potenciální láska (partner), ale člověk se nezamiluje hned prvním pohledem na někoho (kdysi jsem tomu sice věřil, ale teď rozhodně ne).

Nemůžeme milovat něco jen tak - obzvlášť jen podle vzhledu, když "to" vůbec neznáme, nic o tom nevíme (tedy jako můžeme, ale idealisujeme si to pak a nemilujem pak skutečnost, ale to, co jsme si vysnili, ale ne po prvním pohledu).

Když mluvíš o těch atomech... ;) Pro každého je prý spřízněná duše - jen jeden člověk, který k tomu druhému skutečně patří = ta pravá láska. Platon říkal, že kdysi měli lidé čtyři ruce, tolik nohou, dva obličeje a tak i vše ostatní Pak je ale nejvyšší bůh Zeus rozdělil a od těch dob lidé hledají svou (ztracenou) polovinu, aby se zase spojily. ;)
Dvě těla, jedna duše. :*

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 599
Zlatý marci1 428
Zlatý iceT 378
Zlatý hanulka11 321
Zlatý annas 291
Zlatý briketka10 272
Zlatý ReHu 231
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 211
Zlatý mosoj 203

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.