novics

Jak vědecky vysvětlit sympatie a přitažlivost vůči neznámé ženě?

Všichni chlapi to známe, vidíme nějakou rajcovní ženskou a hrne se nám do rozkroku krev, ale tady to je jasné – sexuální touha a chtíč – tady to je vědecky jasné. Ale pak tu máme něco jiného, vidíme nějakou ženskou a je to něco jiného, přijde nám od pohledu prostě sympatická – jakoby duševno převyšovalo sexuální touhu – přitom to je nesmysl, protože ji vidíme poprvé a nikdy jsme s ní nemluvili takže proč je nám sympatická? A proč se v tomto případě upozadí sexuální touha?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Protože každý má své preference a každému se líbí něco jiného…
Některé jsou kočky nehledě na preference, jestli je blond nebo bruneta, jestli má plné rty nebo tmavé či jemné obočí, jestli je menší nebo vyšší, ale je to prostě kočka nehledě, že to není přesně ten náš typ. Je štíhlá a má ty své přednosti, které ji vynikají, takže se nám od přírody „líbí“ (a nejen líbí :'D ).

Ale pak je tu taková, která nejen je naším typem, ale vyloženě splňuje naše preference – líbí se nám přesně taková jaká je a něčím nás upoutá (to se nemusí týkat jen vzhledu ale i chování a různých gest. Něco co se nám osobně velmi líbí, třeba, že si hraje s vlasy určitým způsobem, hýbé nosem, milým úsměvem, ale i třeba tónem hlasu, postojem, něčím, co řekne. Každý totiž „slyší“ na něco, co jemu samotnému dělá dobře, co se mu líbí víc jak ostatním). :)

Mně třeba na škole upoutala takhle jedna hned na první pohled a v dalších okamžicích se to jen roznítilo… prostě postava, výška, tmavě černé vlasy, modré oči (a to se mi třeba víc líbí tmavě hnědé oči i vlasy), ale taky pohyby a neuvěřitelně sladký hlas a smích. Nebyla vlastně ani tak úplně ten můj běžný typ, ale prostě mě neuvěřitelně hned upoutala a to celkově – ale hlavně hlasem, rty a očima.
Není to „láska na první pohled“ (ta ani neexistuje) a není to ani chtíč na první pohled. Je to prostě přirozená náklonost (něčím vzbuzená – od toho protějšku a podle toho, co se ti líbí).

Ona třeba ani nemusí být o moc krásnější než ostatní, ale zkrátka má něco, čím nás upoutá – nějaký detail nebo několi detailů, které se sešly.
Nebo má třeba jiskru, kterou vidíme jen my (protože je to jiskra určená přímo nám = protože má něco, co se velmi líbí vyloženě hlavně jen nám).
Často to ani nemusí být žena tvých snů, ale je to ta co se ti prostě líbí a tys to ani něvěděl dokud si ji nepotkal.

Je to žena tvých snů, ale ani si nevěděl že jí je, dokud si ji nepotkal. ;)

Při krásných holkách/ženách prostě víš co bys s nima chtěl dělat. Ale u téhle bys jí chtěl hlavně tak políbit na čelo, na rty, na ruku nebo víš že bys s ní rád někam zašel a dokážeš si představit že s ní jsi.
Prostě tě něčím uchvátí (ale jinak než přímo sexuálně – ale samozřejmě i to může hrát roli a zřejmě hraje, ale ne úplně tu hlavní). Partnerku si nevybíráme jen podle vzhledu (chtíče) ale podle vlastníc preferencí (nejen vzhledových) a vlastního přesvědčení.
_____________­____________________
No tvl, já se vždycky rozepíšu… :'D

Další odpovědi
annas

  1. Pokud věříte v esoteriku, jednou možností je to, že jste se s někým setkali v minulém životě a teď znova.
  2. Nedávno jsem při hledání narazila na nějaký článek, z něhož vyplynulo, , že při osobním setkání vzbuzuje přiažlivost osobitý pach. či vůně.

„Láska“ je přece chemie, taklže při prvním setkání je důležitá vůně.

Některé prvky přitažlivosti jsou zřejmé hned, například intenzita pohledů, celkový výraz, inteligence, smysl pro humor. Nevysvětlují ale všechno. Stává se, že nás přitahuje člověk, který nesplňuje ani jedno naše kritérium. Velkou roli ve vztazích mezi muži a ženami totiž hraje chemie.

Čichová poselství
V každém setkání je nevyslovitelná magie, ve které sehrává roli i nos nebo spíš molekuly vůně. Čichové informace se dostávají přímo do mozkových zón, které zodpovídají za naše city. Vědecké studie prokázaly, že matka podle vůně pozná mezi oblečením různých miminek to, které patří jejímu dítěti. Děti zase spontánně poznají vůni svých bratrů a sester, ale už ne vůni nevlastních sourozenců. Odborníci z toho usuzují, že čichová poselství se utvářejí na základě genetické podobnosti.

Je to v genech
Při zkoumání biologického mechanismu zamilovanosti se ukázalo, že geny produkují jistý druh proteinů, které mají vliv na vůni těla. Enzymy například mohou přeměnou různých produktů metabolismu v těle měnit obsah potu, slin či dechu. Tím se vysvětluje, proč osoby z jedné rodiny s velkým počtem stejných genů a společným typem výživy mají i stejný pach.

Stává se, že někomu připadá vůně některé osoby opačného pohlaví neodolatelná, protože mu připomíná jeho vlastní vůni. Vysvětluje se to tak, že obě osoby mají gen, který stejným způsobem metabolizuje určité potraviny. To sice není jediné koření potřebné ke vzniku lásky, ale bývá určujícím signálem. Základem přitažlivosti je stav pohody, který cítíme v přítomnosti toho druhého

Přidávají se k tomu i další typicky lidské projevy, jako určitý způsob hovoru, úsměvu, chování, používání drobných gest. Neznámá osoba získá v našich očích větší přitažlivost, když máme pocit, že se nacházíme na známém terénu."

https://www.me­sicnikzdravi.cz/200505/c­hemie.htm
--

Přece nos je nejcitlivější smyslový orgán a i nepatrný čichový vjem zůstává dlouho v paměti.

anonym

Myslím, že v tom hraje roli imaginace (představa). Také očekavání od nějakého psychického uspokojení.

Drap

Hormony. Ničím jiným to nevysvětlíš. A na to jak to skutečně funguje či bude fungovat u konkrétních jedinců je i věda krátká.

zjentek

A fakt to potřebuje vědecké vysvětlení? No… co třeba magnetismus? Anebo jsme někteří složení z částí shodný hmoty? To by možná šlo. Tak či onak, ze života vím, že vůči neznámé ženě může stejně tak existovat odpor (což by mou teorii rozdílné biohmoty vysvětlovalo). (;

Edison

Protože jedna věc je si užít a jiná plodit a mít s ní potomstvo. A nemysli, ženský to maj podobně…