L_85

Jak ve Wordu ze sloupce textu udělat souvislý řádek?

Mám ve Wordu sloupec textu (názvy souborů, na konci s oddělovačem) a potřeboval bych je dostát do jedné souvislé řádky. Zkrátka z vertikálního sloupce jednotlivých slov udělat horizontální řádek ve kterém budou napsána po sobě.

Odpovědi
Kepler

Nejjednodušší je celý sloupec tahem myší označit a na příkazovém řádku použít tlačítko ZAROVNAT VLEVO. Pokud tam to tlačítko nemáš, na samém konci příkazového řádku je šipečka dolů, pomocí které si můžeš rozbalit nabídku. Zvol PŘIZPŮSOBIT PANEL NÁSTROJŮ a můžeš si doplnit tlačítka podle vlastní volby. Taky to jde tak, že si celý text okopíruješ a vložíš na novou stránku Wordu. K zarovnání by mělo dojít automaticky, aspoň mně to tak funguje.

Edison

Chce to mít zobrazeny všechny skryté znaky a ohraničení textu, abys viděl důvod, proč to tak je. Pak se s tím dá něco dělat, např. Najít/nahradit.

Arne1

Je to snadné – stačí nahradit znak konce řádku (resp. odstavce) za mazeru.