dgfdgf

Jak ve Wordu 2007 udělám, aby seznam slov byl ve středu stránky a první písmeno každýho slova bylo pod sebou?

Nejlepší odpověď
annas

Použila bych tabulátor,, který posune slova do sloupců pod sebe tak, jak si nastavím zarážky tabulátoru.

Návod, jak použít

http://www.jak­naoffice.cz/5-word/6-word-2010/65-tabulatory-a-prace-s-nimi/

Další odpovědi
Kepler

Nevím, jestli ti správně rozumím, ale asi by stačilo nastavit levý okraj stránky (tahem myší) někam ke středu. Napíšeš slovo, dáš enter s další slovo budeš psát přesně pod ním.

Alesh

Možností je víc, napadá mě buďto udělat odrážku a sova odsadit, resp. zarovnat k ní. Taky jde udělat tabulku s neviditelným rámečkem, obsah buněk zarovnat vlevo a celou tabulku zarovnat na střed.

Mc Merkurion

… 1) vše označ (vybrat vše) a zarovnat vlevo
… 2) pak buď posuň ručně hranici okraje, nebo nastav odsazení …

JájsemRaibek

Zarovnat do bloku.
Klávesová zkratka ctrl J

dgfdgf

To nepomáhá. Mám seznam slov uprostřed stránky ale slova nezačínaj pod sebou.

Dochy

Co konkrétně nepomáhá? Keplerův a Mc Merkurionův návrh by měli fungovat. Zkontroluj jestli u těch slov nemáš nějaké zbytečné mezery. Předpokládám, že co slovo to samostatný řádek. Např. když vše vybereš, měl bys vidět i ty mezery a tabulátory pokud je tam máš…

annas

U tabulátoru ano, používala jsem ho i na psacím stroji i na PC, funguje.

Nastavíte podle návodu,. napíše slovo, zařádkujete, , pak stisknete Tab – šipka vlevo nad Caps a slovo se zastaví u zarážky, kterou jste nastavil.

Jak sloupky vypadají, můžete vidět vodkazu, který jsem vám vložila.

Kepler

Tak jsi to asi myslel tak, že seznam už máš napsaný a dodatečně jej chceš zarovnat?